Gündem

Adnan Oktar’a yakın isim Tuba Babuna kaçırıldı iddiası

Adnan Oktar grubuna düzenlenen operasyon kapsamında gözaltına alınan Tuba Babuna, 9 ay sonra 15 Nisan'da sağlık sorunları gerekçesiyle tahliye oldu. Bu tarihten itibaren  Tuba Babuna'dan haber alınamıyor.

Tuba Babuna, Adnan Oktar grubuna düzenlenen operasyon kapsamında gözaltına alınmıştı. Tuba Babuna, 9 ay sonra 15 Nisan’da sağlık sorunları gerekçesiyle tahliye oldu. Bu tarihten itibaren  Tuba Babuna’dan haber alınamıyor. Anne Babuna, kızının Adnan Hoca örgüt tarafından kaçırıldığını iddia etti.

TUTUKLANANLAR ARASINDA TUBA BABUNA DA VARDI

Tuba Babuna’nın Adnan Oktar’la 31 yıl önce 18 yaşındayken tanıştığı öğrenildi.. Daha sonra kardeşleri; Oktar Babuna, Eda Babuna, Ceyda Ertüzün ve Hüma Babuna’yı da örgüte dahil ettiği konuşuluyor.. Ailesi yıllarca çocuklarını örgütten kurtarmaya çalışmış ama başarılı olamamıştı. 19 Temmuz 2018’de yapılan operasyonda tutuklananlar arasında Tuba Babauna da vardı.

15 Nisan’da tahliye edilen Tuba Babuna gideceği adres olarak Kadıköy’deki ailesinin binasını göstermişti. Tahliye olduktan sonra buraya gelmedi. Ailesinin iddiasına göre ilk işi adresini değiştirmek oldu. Babuna ailesi, kızları Tuba Babuna’nın kaçırıldığını öne sürüyor.

Etiketler

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı