Medya

Afrikalı gazeteciler Türkiye’de eğitim görecek

21 Ekim-12 Kasım 2019 tarihleri arasında İstanbul ve Ankara’da gerçekleştirilecek Afrika Medya Temsilcileri Eğitimi programında, Afrika ülkelerinde medya alanındaki çalışmaların merkezi konumunda olan ve diğer Afrika ülkelerine kıyasla yapılacak çalışmalar açısından bölgesel etki doğurması ülkelerinin medya/iletişim bölümlerinden mezun olmuş yahut medya kuruluşlarında çalışmakta olan 20 Afrikalı gazetecinin yer alacağı 3 hafta süreli bir medya eğitim programı gerçekleştirilecek.

Programda yeni/eski medya, dijital medya, algı yönetimi dersleri, siyaset ve medya gibi teknik eğitimlerin yer aldığı 3 haftalık sürecek teorik ve pratik temelli eğitimlerin verilmesi planlanıyor.

Bu proje kapsamında Afrika’daki toplumsal algının şekillenmesinde önemli rol oynayan medya alanında, ülkemizle ilgili gelişmelerin milli menfaatlerimize uygun yayınlarla aktarılmasını ve Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB) garantörlüğünde AFAM, AKEM ve AA partnerliğinde eğitim bazlı desteklenerek özel ve kamu medya kuruluşlarında istihdam edilebilecek insan kaynağının yetiştirilmesini teminen medya alanında eğitim almış yahut çalışmakta olan Afrikalı medya temsilcilerine yönelik medya eğitimleri verilmesi amaçlanıyor.

Afrika Medya Temsilcileri Eğitimi Programı (AFMED) ile Türkiye ve kıta ülkeleri arasında güçlü köprülerin inşa edilmesinin sağlanarak her iki hedef kitlenin toplumları arasındaki algı ve imajın müspet yönde güçlendirilmesi sağlanacak.

İlk ders programında Yurtdışı Türkler ve Akraba Toplulukları Başkanı Abdullah Eren, Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik GÖKSU, AA Haber Akademisi Direktörü Ümit SÖNMEZ, AFAM Başkanı Eski Büyükelçi Prof. Dr. Ahmet KAVAS, AFMED Katılımcısı /Afrika Medya temsilcisi, Deniz Feneri Derneği Genel Başkanı Av. Mehmet CENGİZ konuşmacı olarak katılacak.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu