Medya

Ahmet Altan tahliyesinin ardından yeniden gözaltına alındı

Geçtiğimiz hafta tahliye edilen Ahmet Altan’ın hakkında yeniden yakalama kararı çıkması sonrasında tekrar gözaltına alındığı öğrenildi. FETÖ yapılanmasının medya ayağına yönelik davada 4 Kasım’da hakkında tahliye kararı verilen ve aynı gece cezaevinden serbest bırakılan Ahmet Altan’ın yeniden gözaltına alındığı haber veriliyor.

AVUKATINDAN GÖZALTI AÇIKLAMASI

Ahmet Altan’ın avukatı Figen Albuga Çalıkuşu, sosyal medya Twitter’dan yaptığı paylaşımda Altan’ın İstanbul Göztepe’deki evinde gözaltına alındığını duyurdu.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tahliye kararının kaldırılmasına ilişkin 6 Kasım’da itiraz etmişti. Sabah gazetesi, itirazı değerlendiren İstanbul 27’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nin Altan’ın tahliye edilmesine yönelik kararı kaldırdığını ve Altan hakkında yakalama kararı çıkarttığını bildirmişti.

Çalıkuşu diğer paylaşımlarında savcının Altan’ın tahliyesine yaptığı itirazın yasal olmadığını belirterek, 27’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nin saat 17’de itirazı karara bağladığını, ancak ısrarlarına rağmen kararı kendisine vermediğini belirtti. Çalıkuşu 27’nci Ağır Ceza Mahkemesi Başkanının dün atandığını söyledi ve “Ve kararı gene medyadan öğrendik! Hukuk betonlar altına gömüldü!” dedi.

“FETÖ/PDY” medya yapılanmasına ilişkin geçen hafta Pazartesi günü görülen davada tutuklu sanıklardan Nazlı Ilıcak, “örgüte yardım” suçundan 8 yıl 9 ay hapis cezasına, Ahmet Altan ise “örgüte yardım” suçundan 10 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırılmış, tutuklu bulundukları süre göz önüne alınarak her ikisinin de tahliyelerine karar verilmişti.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu