Televizyon

Ahmet Çakar aldığı şok cezayla sarsıldı

Yorumcu Ahmet Çakar kendisine verilen şok ceza ile sarsıldı…

Savcılık, Ahmet Çakar’ın 3 ay boyunca spor sahalarına girişini yasakladı. Cezanın sebebi  Beyaz TV’de yayınlanan Derin Futbol’ da her yayın günü  Çakar’ın, MHK eski Başkanı Zekeriya Alp ve bazı hakemlerin resimlerini yapması sonrada  o resimlerin üzerlerini çizmesiydi.
Ceza haberini Twitter hesabından duyuran Ahmet Çakar, “Savcılık tarafından 3 ay spor sahalarına girişim yasaklandı (sporda şiddet yasasına muhalefetten) Karar Futbol Federasyonu’nun şikayeti üzerine verildi” dedi. Çakar cezanın gerekçesini de yine Twitter mesajı ile açıkladı; “Ciddiyim. Z.Alp ve iki hakemin resimlerini çizdiğim gerekçesiyle 3 ay sahalar giriş cezası ve para cezası… Şiddeti körüklüyormuşum.”

Ünlü yorumcu, hukuka saygısı olduğunu ancak karar için de İstanbul Sulh Ceza Mahkemesi’ne itirazda bulunacağını  haber verdi.

Futbolun dıiında da birçok konunun tartışıldığı Derin Futbol programının geçtiğimiz ay yayınlanan bir bölümünde Ahmet Çakar, dönemin MHK Başkanı Zekeriya Alp ve bazı hakemlerin resimlerini çizmişti. Daha sonra bu resimlerin üzerini ‘çarpı atan’ Çakar, bir sonra ise program arkadaşlarının da resimlerini çizmişti.

İşte Çakar’ın ceza almasına neden olan o anlar:

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu