Medya

Ahmet Hakan, açık mektubunda Gökhan Özoğuz’a neler yazdı?

Hürriyet yazarı Ahmet Hakan, metrodaki çok konuşulan 29 Ekim kutlamasına şahit olan sakallı cübbeli gencin durumuyla ilgili “Bunun laiklik ve Cumhuriyet düşmanı olduğu kesin” şeklinde paylaşımda bulunan Athena’nın solisti Gökhan Özoğuz’a açık mektup yazdı.

Ahmet Hakan’ın Özoğuz’a hitaben “Athena Gökhan Beyefendi” ifadesini kullanması dikkatlerden kaçmadı. Ahmet Hakan, Gökhan Özoğuz’a insanların kılık ve kıyafetlerine göre hüküm vermemesini öğütledi.

İşte o yazı:


Sevgili Athena Gökhan Beyefendi.

Sizinle hiç karşılaşmadık. İki satır olsun muhabbet etmişliğimiz yok. Selamlaşmadık bile. Uzaktan gördüğüm kadarıyla iyi bir insana benziyorsunuz. Vicdanlı bir tarafınız var. Bundan eminim. Bir hakkaniyet duygusu taşıyorsunuz. Bundan da eminim.

İşte tam da bu yüzden size bu mektubu yazıyorum.

Athena Gökhan’a açık mektup

Sevgili Athena Gökhan Beyefendi.

Metroda tacize uğradığı iddia edilen sarıklı cübbeli adamla ilgili olarak…

“Bunun laiklik ve Cumhuriyet düşmanı olduğu kesin” demişsiniz.

Yapmayın bunu Athena Gökhan Beyefendi.

Çünkü bu yaptığınızla…

Mesela uzun saçlı, küpeli, marjinal kıyafetli birini gördüğünde “Bunun din ve Allah düşmanı olduğu kesin” diyen bir yobazın yaptığı arasında zerre kadar fark yoktur.

*

Hakkaniyet duygusu olan vicdanlı insanlar…

Karşılarındaki kim olursa olsun asla kılık kıyafetlerine bakarak, “Bu kişi kesinlikle şöyledir, böyledir” diye hüküm vermezler. İlkesel olarak böyle yapmazlar. Kendilerine yakıştırmazlar böyle bir şeyi… Siz de yakıştırmayın Athena Gökhan Beyefendi.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu