Teknoloji

AHMET HAKAN BUGÜNÜNÜ KİME BORÇLU?

ahmet-hakan

“Ahmet Hakan’ı Ertuğrul Özkök’e mi borçluyuz?”…Bu ilginç soruyu Ahmet Hakan’a yönelten isim Twitter röportajlaryla ses getiren gazeteci Hıdır Geviş oldu. Geviş’in Twitter projesi olan 20 Dakika’ya konuk olan Ahmet Hakan’ın ilginç cevapları sosyal aleme damgasını vurdu.


İşte o röportaj…

 

Hıdır Geviş: Klişe sorumu sormak zorundayım, şu an nerdesin?

Ahmet Hakan: Evde… arka balkon… Şişli Öğretmenevi’nde düğün var yine… Müzik bana kadar geliyor. “Ben de özledim ben de” şarkısı..

Hıdır Geviş: İyiymiş şenlikli bir ortam, biraz dikkat dağıtıcı ama :)) Türkiye’de siyasal bir kamplaşma var ve çoğu köşe yazarı kendi çemberinin konforuna sığınarak diğerini taşlıyor Biraz yersiz yurtsuz gibisin, çemberlerin kesişme noktasında durup herkesin yanlışını taşlıyorsun, neyine güveniyorsun?

Ahmet Hakan: Abartmayalım bence… Kesişme noktasında olmak o kadar da tehlikeli değil… Avantajları bile var.

Hıdır Geviş: Nedir avantajları?

Ahmet Hakan: Kafan rahat oluyor mesela… Göze girdim mi, gözden düştüm mü falan diye bir derdin yok. Ağzına geleni söylüyorsun. Oh mis yani.

Hıdır Geviş: Bizde sahici bir kapitalizm yok, devlet ekonomide etkin, dolayısyla hükümetler medyada yönlendirici olabiliyor. Bu durum gazeteciliği ne derece zehirliyor, köşe yazarlarının iktidarların zihin yönlendiricileri olduğunu düşünenler var?

Ahmet Hakan: “Köşe yazarlarının iktidarların zihin yönlendiricileri” olduğunu kim söylemiş? Artık devran değişti. Tersi oluyor.

Hıdır Geviş: Nasıl yani, köşe yazarları mı iktidarın zihin yönlendiricileri?

Ahmet Hakan: Köşe yazarları matbuat tarihinin en sefil günlerini yaşıyorlar Hıdır…

Hıdır Geviş: Neden böyle düşünüyorsun?

Ahmet Hakan: Ya hükümet karşıtı oluyorlar ya da yandaşı… Ya dost oluyorlar ya da düşman… Ara alan yok oldu. Bu nedenle…

Hıdır Geviş: Riskli bir meseleyi yazarken hangi endişe seni daha çok rahatsız ediyor? Patron endişesi, iktidar endişesi, okur endişesi?

Ahmet Hakan: Endişesizce yazıyorum. Hem vallahi, hem billahi…

Hıdır Geviş: Öyleyse harika, bu yüzden çok okunuyorsun belki de… Beni ciddiye almayabilirsin ama ben senin ciddi bir sosyolog olduğunu düşünüyorum: O halde garip bir soru : İdeolojier insanın imajına yansır, yüzüne de yansır mı… Mesela bu eski fotonda ‘islamcı deikanlı’ ifadesi var mı? http://tinyurl.com/8jpstko Gerçi bu sorumun da sosyolojiyle pek ilgisi yoktu ama :)))

Ahmet Hakan: Magazin yapma hıdır.

Hıdır Geviş: Ahmet Hakan’ı Ertuğrul Özkök’e mi borçluyuz?

Ahmet Hakan: Ertuğrul Özkök’e borçlu olabileceğimiz şeyler var ama tamamen değil.

Hıdır Geviş: Neleri ona borçluyuz peki?

Ahmet Hakan: Özkök iyi bir yayın yönetmeni idi… Bir köşe yazarı, iyi bir yayın yönetmenine neleri borçlu olabilirse onları..

Hıdır Geviş: Anlıyorum, şimdi biraz da sosyal hayatın politikasına dokunalım… Hayat evlilik eksenli… Bekarlara biraz acıyorlar ve kurtarılması gereken insanlar olarak görüyorlar, bu manteliteye kıl mısın?

Ahmet Hakan: Hayat evlilik eksenli değil ki. En azından ben böyle bir eksenle karşılaşmıyorum. ya da bende eksen kayması söz konusu.

Hıdır Geviş: Kötü bir şey değil bence:)) Bekarlıkla aran nasıl? Bir gün elbet evlenirim mi diyorsun, evlenmesem de olur mu diyorsun?

Ahmet Hakan: Ama yine magazin yapıyorsun hıdır… “Özel hayatıma saygı isterim” diyen popüler figürler gibi konuşayım şimdi?

Hıdır Geviş: Ama bu da ciddi bir konu bence, dedim ya seni sosyolog gibi gördüğümden, analizlerini merak ediyorum, izin ver de sorayım, lütfen…

Ahmet Hakan: Ah Hıdır ah.

Hıdır Geviş: Gazeteci @maazibrahimoglu soruyor: Ünlü, ünlüyle sevgili olmalı mı? Bir etik-estetik kural var mı?

Ahmet Hakan: Ünlü ile ünsüz olur, ünsüz ile ünlü olur, ünlü ile ünlü olur, ünsüz ile ünsüz olur… Kuralı falan yoktur Hıdırcım…

Hıdır Geviş: Sana yaklaşan kadınların ilgisine kuşkusuyla bakıyor musun, hani çok şükür hali vakti yerinde ve popülersin.

Ahmet Hakan: –

Hıdır Geviş: Özür dilerim, ‘yakışıklısın’ı eklemeyi unuttum…

Ahmet Hakan: Bak yine özel hayat. Korkarım Twitter üzerinden yapılan ve yarıda kesilen ilk röportaj bu olacak bu. Lahavle vela kuvvete.

Hıdır Geviş: Peki:)) Biraz da Twitter konuşalım. Twitter da ne buluyorsun? Seni daha çok besleyen bir yer mi eğlendiren bir yer mi, ne?

Ahmet Hakan: Twitter panayır gibi: Melih burada, Lerzan burada, Gülben burada.. Hınzırı var, sazanı var, gamsızı var, asabisi var falan…

Hıdır Geviş: Soru @MVCHO dan : Ahmet Bey neden kendisine olan hakaretleri RT ediyor?

Ahmet Hakan: “Bakın ben nelere maruz kalıyorum” mesajını vermek için… Ne diyordu Ali Kırca? “Hayatı paylaşmak için”.

Hıdır Geviş: Soru @77anka’dan: lütfen sorun Ahmet bey niye en çok türbanlı kadınları rt ediyor.

Ahmet Hakan: Hayatın her alanında olduğu gibi rt ederken de türbana falan dikkat etmiyorum, yazılana dikkat ediyorum.

Hıdır Geviş: Blockladığın takipçilerin de var, bunlardan biri de @Medariiftihar. Bir takipçiyi blocklamak için 3 neden sayabilir misin?

Ahmet Hakan: Hoşgörü eşiğim epey yüksek aslında… Arada kaçıyor. Not: Arkadaşın block’u kaldırıldı.

Hıdır Geviş: Soru @sevdadur’dan: Hangi kesime kendisini yakın buluyor.

Ahmet Hakan: İnsanoğlu kesimlere yakınlık duymaz, şahıslara duyar.

Ahmet Hakan: Hıdır reklam arası yok mu?

Hıdır Geviş: Bitti zaten son bir takipçi sorusu kaldı bir de benim son sorum:))) Soru @sedefiybar’dan: Gece twit yazmasinin bir nedeni var mı?

Ahmet Hakan: Karanlığı severim…

Hıdır Geviş: Son soru: Ne olacak bu Türkiye’nin hali?

Ahmet Hakan: İyi olacak inşallah hıdırcığım…

Hıdır Geviş: İnşallah!:)) Hıdır Geviş’le 20 Dakika’ya katıldığın için çok teşekkürler Ahmet…İzleyicilere de teşekkürler, iyi geceler

Postmedya

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu