Medya

Ahmet Hakan Enver Aysever’e hakaret davası açtı…”Söyleyin İBAN göndersin!”

Gazeteci Enver Aysever, Hürriyet Yayın Yönetmeni Ahmet Hakan’ın kendisine hakaret davası açtığını duyurdu. Enver Aysever, kendisine dava açan Ahmet Hakan’a bir çağrıda bulundu.

Ahmet Hakan’a “Devlet kurumlarını meşgul etmesin” diyen Aysever, “Söyleyin ona İBAN göndersin, ne kadar gerekliyse vereyim” ifadelerini kullandı.

Aysever’in paylaşımı şöyle:

“Ahmet Hakan adlı bey bana hakaret gerekçesiyle dava açtı. Devletin kurumlarını boşuna meşgul etmesin, söyleyin ona İBAN göndersin, ne kadar gerekliyse vereyim.”

NE OLMUŞTU?

Ahmet Hakan, 15 Haziran 2020’de Hürriyet’te yayımlanan “Ahlaksızlık karşısında alınan tutuma bravo” başlıklı yazısında, “Selahattin Demirtaş’ın eşi Başak Demirtaş’a şerefsizce küfür eden şahsın hangi partiye mensup olduğunu zerre kadar merak etmiyorum” demişti. Enver Aysever de sosyal medya hesabından Hakan’ın sözlerinin yer aldığı bir haberi alıntılayarak, “Yavşak, sonucu biliyor çünkü” ifadesini kullanmıştı.

Aysever, 26 Kasım 2021’de attığı tweetlerde ise “Geçen gün bir tebligat geldi. İfadeye gittim. Kibar bir savcı aldı ifademi. Davacı Ahmet Hakan çıktı. Hakaret davası açmış. Kendisine bit yavrusu anlamına gelen bir sözcük kullandığım için. Siz Ahmet Hakan’ı nasıl bilirsiniz bilemem ama ben açıkça görüşlerimi söyledim savcıya. Bana ağır hakaretler etmesine. hedef gösteren yazılar yazmasına, tamamen yalan haber yapmasına karşın ben Ahmet Hakan’ı dava etmedim. Dilerdim ki yüz yüze dilediği kanalda fikir tartışması yapalım. Savcı beyin kararını göreceğiz” ifadelerini kullanmıştı.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu