Medya

Ahmet Hakan, Hıncal Uluç’a fena yüklendi: “Utanıp sıkılmayı ne zaman öğreneceksin!”

Sabah’ın duayen yazarı Hıncal Uluç, Hürriyet yazarı Ahmet Hakan’ın yazısında reklam yaptığını söyleyip gazetenin icra kurulu başkanı Mehmet Soysal’a şikayette bulununca Hürriyet yazarından tepki gecikmedi. Ahmet Hakan, bugünkü köşe yazısıyla adeta “Hıncal Uluç’la sert bir polemiğe varım” dedi.

AHMET HAKAN VE HINCAL ULUÇ’TAN YENİ POLEMİK

Ahmet Hakan, Hıncal Uluç’un Soysal’a şikayet ettiği söz konusu yazısını şu ifadelerle savundu:

“Bir yatak markasına yazdığın destanları ne çabuk unuttun Hıncal Uluç” başlığıyla yayımlanan yazısında “Tempur diye bir yatak markası var. Uzay mekiklerinde kullanılan malzemeden yatak üretiyor. Fakat bir sorun var: Bu markanın ürünleri aşırı pahalı. Geç de olsa şunu keşfettim bir süre önce. Meğer bizim yerli ve milli bir firmamız, aynı teknolojiyi kendi imkânlarıyla geliştirmiş, ‘Tempur’ denilen yabancı markanın ürettiğinden çok daha iyisini üretmiş ve çok daha ucuza satıyormuş. Yerli ve milli markamıza azıcık destek çıkayım dedim. Mahcupça, çekinerek, ürkerek bir destek yazısı yazmış bulundum”..

“UTANIP SIKILMAYI NE ZAMAN ÖĞRENECEKSİN?”

“Bir yatak markasına yazdığın destanları ne çabuk unuttun Hıncal Uluç” başlıklı yazısındaki bu ifadelerinin ardından kendisine “Reklam yapıyor” gibi tepkilerin geldiğini belirten Ahmet Hakan, Sabah yazarı Hıncal Uluç’a çok sert tepki gösterdi. Ahmet Hakan, yazısının sonunda Hıncal Uluç’a “Yahu Hıncal Uluç! Sen utanıp sıkılmayı ne zaman öğreneceksin?” diye sordu.

DEVAMI GELECEĞE BENZİYOR

Hakan, Uluç’un “Sözüm Hürriyet’in yönetici patronu Mehmet Soysal’a” başlıklı yazısına verdiği cevapta, Uluç için “Size bir şey söyleyeyim mi? Bu Hıncal Uluç var ya bu Hıncal Uluç. Türk matbuat tarihinde bir yatak firmasına hem lirik, hem de epik sayısız destanlar düzmekle meşhur ilk ve tek yazardır.” diye yazdı.

İkili arasındaki karşılıklı yazıların yeni ve sert bir polemiğin devamının da geleceğinin sinyali olarak yorumlandı.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu