Televizyon

Ahmet Hakan kravat taksın mı?

Kanal D’de ana haber bültenini sunacak olan, Kanal D’nin yeni anchormani Ahmet Hakan, ekran karşısında haberleri sunarken kravat takıp takmama konusunda kararsız kalınca çareyi, küçük bir referandum yapmakta buldu. Kravat takıp takmamak şu sıralar Ahmet Hakan’ın en büyük derdi. Peki, ana haber sunmaya başlayacak olan Ahmet Hakan kravat taksın mı?

Kanal D ekranlarında 16 Ocak Pazartesi tarihinden itibaren Kanal D Ana Haber’i sunacak olan Hürriyet Gazetesi başyazarı Ahmet Hakan, haberleri sunarken kravat takıp takmama konusunu referanduma götürdü. Öncelikle Kanal D yöneticilerine, meslektaşlarına ve çevresindekilere danışan Ahmet Hakan yeterli cevaba ulaşamayınca konuyu bir de okurlarına sundu.

Destekten TR

CNN Türk yöneticisi Ferhat Boratav’ın Tarafsız Bölge yayınına başladığı zaman “Kravat takma, boş ver, rahat oyna” demesi üzerine ekrana kravatsız çıkan Ahmet Hakan şu anda kravat sorunu ile karşı karşıya…

Destekten TR

İşte Ahmet Hakan’ın kravat çilesi hakkındaki paylaşımı

Destekten TR

“Canıma minnet! O günden bugüne kravat takmadan çıktım ekrana. Öyle rahattım ki! Ne hangi renk gömleğe hangi renk kravat takılır diye bir meselem vardı ne de İtalyan stili kravat bağlama kurslarının müdavimi olma gereği duydum. Hepsinden önemlisi kravat masrafım yoktu! Kanal D Haber’i sunma macerası başladığı günden itibaren en büyük sorunum oldu kravat takıp takmamak meselesi. Kimi görsem ‘Kravat takacak mısın?’ diye soruyor. Bu aralar gece ‘Kravat takacağım’ diye yatıyorum, sabah ‘Kravat takmayacağım’ diye kalkıyorum. Kravatsız çıksam… Çok alışılmadık bir iş yapacağım. Kravatlı çıksam… Kendime yabancılaşmış olacağım.

Kanal D Ana Haber’i sunarken…

Kravat takmalı mıyım, takmamalı mıyım?

Çevremdekilerin tümü bugünün Türkiyesi gibi tam ortadan karpuz gibi ikiye bölünüp cepheleşmiş durumda: Yarısı “Tak” diyor, yarısı “Takma” diyor.

İşte çevremdekilerin görüşleri:

– ANNEM: Tak oğlum tak… El âleme laf ettirme. Zaman kötü zaman…

– BARIŞ TÜNAY (Kanal D Genel Müdürü): Sen kendini nasıl daha rahat hissedeceksen onu yap.

– EN YAKIN ARKADAŞIM: Saçmalama. Ne kravatı! Senin bir imajın var.

– SÜLEYMAN SARILAR (Kanal D Haber Genel Yayın Yönetmeni): Bence tak. Yoksa “İran İslam Cumhuriyeti habercisi” falan derler.

– DAYIM: Takarsan ilk 10 kravatın benden.

– MAHALLENİN BAKKALI: Medeniyet yularını takacak mısın abi?

– KAHVEDEN BİR ARKADAŞ: Kravat takarsan sene sonu müsameresine çıkan heyecanlı bir orta mektep talebesi gibi olursun gözümde.

– SERDAR CEBE (Bayrağı kendisinden aldığım meslektaşım): Kesinlikle takmalısın.

– HACI SEMİHA TEYZE: Belki yakışır sana oğlum… Kim bilir?

– AJDA PEKKAN: Arada sırada aklına geldikçe… Takmayı bildiğin gibi takmamayı da bilmelisin.

– YOZGAT’TAN BİR AKRABA: Tak da bir ağırlığın olsun kurban olduğum.

– SİLİVRİ’DEN BİR KOMŞU: Birand taktı, Uğur Dündar taktı, Ali Kırca taktı. Ustalara saygı duy. Sen de tak.

– TRENDSETTER BİR DOST: Sadece cumaları takma… Ne de olsa “Free friday”.

Yakın çevremden yükselen sesler aşağı yukarı böyle…

Bir başka yakın çevrem olarak…

Siz ne dersiniz?”

Başa dön tuşu
Fiyatuygun.com TR