Sinema

Ahmet Hakan, Recep İvedik 7 filmini yerden yere vurdu: “Aynı sakillik, aynı paçozluk..!”

Hürriyet Yayın Yönetmeni ve Yazarı Ahmet Hakan, ünlü komedyen Şahan Gökbakar’ın Recep İvedik serisinin yeni filmini değerlendirdi. Ahmet Hakan, dikkat çeken yazısında yeni film için;  “Aynı vasat altı mizah, aynı sakillik, aynı paçozluk, aynı münasebetsizlik, aynı kalitesizlik” yorumunu yaptı. Gözler Şahan Gökbakar’a çevrildi. Ünlü komedyenin bu yazıya nasıl bir tepki vereceği merak ediliyor.

AHMET HAKAN, RECEP İVEDİK’İ TOPA TUTTU

Hürriyet Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Hakan, gişe rekorları kıran ve 7’ncisi vizyona giren Recep İvedik serisini eleştirdi.

Hakan, 7. filmle ilgili, “Aynı vasat altı mizah, aynı sakillik, aynı paçozluk, aynı münasebetsizlik, aynı kalitesizlik” yorumunu yaptı.

Hakan, yazısında şunları kaydetti:

“Recep İvedik’in ilk altı bölümüyle ilgili kanaatim şöyleydi: Ucuz ve bayağı buluyordum. Hayvani şakalarına zerre gülememiştim. ‘Cehalete ve kabalığa saygı duruşu gibi’ diyordum. Zarafet ve incelik düşmanlığı yaptığına emindim. Mizah kalitesini sıfırın altında görüyordum. ‘Çok güzel kafa dağıtıyor abi, hayvan gibi güldük’ diyenleri defterden siliyordum.

Recep İvedik’in yedinci bölümü çıktı. Düşüncem kısaca şöyle: Recep İvedik değişmiş, sonsuz kabalığını birazcık bırakmış. Azıcık yontulmuş. Entellerle işbirliği yapmalar, iktidara muhalif olmalar, politik mesaj sarkıtmalar falan. Fakat filmde değişmeyen şeyler de var: Aynı basitlik, aynı kabalık, aynı yüzeysellik, aynı vasat altı mizah, aynı sakillik, aynı paçozluk, aynı münasebetsizlik, aynı kalitesizlik.

Sonuç olarak söyleyeceğim şudur: Allah’ıma çok şükür ki… Taa en baştan en sona kadar… Recep İvedik denilen ‘kerestevari’ illete karşı dün de aynıydım bugün de aynıyım.”

Mitos

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu