Medya

Ahmet Hakan ve Ertuğrul Özkök “küçük deha Atakan” için ne yazdı?

“Deha çocuk Atakan” medyanın gündeminden bir türlü düşmüyor. Birçok kalem Atakan’ın konuşmalarına ilgisiz kalmadı. Hürriyet’in iki ağır topu Ertuğrul Özkök ve Ahmet Hakan, bugün Atakan’ı köşelerine taşıdı.

Ahmet Hakan, bugünkü köşesinde ‘filozof’ lakabıyla anılan 10 yaşındaki Atakan Kayalar hakkında medyaya tepki gösterdi.Hakan, “‘Söyle bakalım Atakan, Spinoza hakkında ne düşünüyorsun?’ falan diyerek Atakan’a mikrofon ve kamera uzatmaktan vazgeçin. Minnacık bir çocuğu medya maymununa çevirdiniz yahu!” diye yazdı.

İşte Ahmet Hakan’ın Atakan’la ilgili “Bu bir Atakan raconudur” başlıklı yazısı:


– MEDYAYA: “Söyle bakalım Atakan, Spinoza hakkında ne düşünüyorsun?” falan diyerek Atakan’a mikrofon ve kamera uzatmaktan vazgeçin. Minnacık bir çocuğu medya maymununa çevirdiniz yahu!

 ATAKAN’IN ANNESİNE: Tamam, çocuğunun üstün bir zekâsı var. Tamam, senin bu çocukla baş etmen biraz zor görünüyor. Ama bütün bunlar sana Müge Anlı programları konuğu gibi hareket etme hakkı vermiyor.

*

 YETKİLİLERE: Şu çocuğun derhal elinden tutun. Şu çocuğun dünya âlemin gözü önünde kurda kuşa yem olmasına seyirci kalmayın. Şu çocuk için hemen aksiyon alın. Şu çocuğun özel bir eğitim almasını sağlayın.

*

 SOSYAL MEDYAYA: İki tık fazla alacağız diye ‘Atakan da Atakan’ diye tutturmayın. Bırakın çocuğun yakasını… Atakan gazlaması yapmaktan vazgeçin. Şu ana kadar aldığınız tıklarla yetinin.

*

 AHALİYE: Her konuda olduğu gibi Atakan konusunda da ikiye bölündünüz. Kiminiz Atakan’cı oldunuz, kiminiz Atakan karşıtı… Yeterince eğlendiniz, güldünüz, çekiştiniz, tartıştınız. Tamam artık. Harç bitti, yapı paydos!

*

 ALEYNA TİLKİ’YE: Zaten ortalık karışık, bari sen kafayı uzatıp da Atakan’ın şöhretinin 15 dakikasından faydalanmaya kalkışma. Atakan konusunda da geri dursan ne olur sanki?

*

 ATAKAN’A: Oğlum Atakan… Geleceğini karartmak istemiyorsan, ileride sorunlu bir yetişkin olmak istemiyorsan… Kaç şu meydandan! Git doya doya çocukluğunu yaşa! Bağır, koş, yaramazlık yap. Çocuksun, çocuk ol!

YAZININ KAYNAĞINI GÖRMEK İÇİN TIKLA

ERTUĞRUL ÖZKÖK DE ATAKAN’A İLGİSİZ KALAMADI

Hürriyet yazarı Ertuğrul Özkök, Türkiye’nin en çok konuştuğu isim olan Atakan’ın açıklamalarına şaşırdığını yazdı.
Atakan’ın Nihilizm tarifini ağzı açık dinlediğini söyleyen Özkök, “Eğer çıkıp bir de Jacques Lacan’ın “Psikanalizin Etiği”ni okudum derse apışıp kalırım. Üstüne bir de anladığını söyleyip anlatmaya başlarsa yemin ediyorum işte o benim bittiğim andır.Yani Atakan çıkıp böyle yaparsa benim sonum olur.” diye yazdı.

İşte Ertuğrul Özkök’ün kaleminden Atakan yazısı:


LACAN’I DA OKUYUP ANLADIM DERSE RESMEN SONUM OLUR

Atakan, Spinoza’yı okumuş…

Nihilizmin öyle bir tarifini yapıyor ki…

Ağzım açık izledim…

Eğer çıkıp bir de Jacques Lacan’ın “Psikanalizin Etiği”ni okudum derse apışıp kalırım. Üstüne bir de anladığını söyleyip anlatmaya başlarsa yemin ediyorum işte o benim bittiğim andır. 1970’lerde Sorbonne’da sabahları 06.00’da kalkıp amfinin ön sırasında yer tuttum. Kim bilir kaç kere diledim Lacan’ın seminerlerini.

Vallahi bir şey anlamadım.

Yani Atakan çıkıp böyle yaparsa benim sonum olur. Hele bir de Derrida’yı anladığını, üstüne bir de “Finnegans Wake”i sonuna kadar okuduğunu açıklarsa…

Sadece ben değil… Benim bütün neslimi de bitirir.

YAZININ KAYNAĞINI GÖRMEK İÇİN TIKLAYIN

 

 

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu