Medya

Ahmet Hakan ve Faruk Bildirici arasında ilginç polemik

Medya Ombudsmanı olarak medyada yer alan Faruk Bildirici ile Hürriyet Gazetesi Genel yayın Yönetmeni arasında polemik…Bildirici, Hürriyet’te yer alan Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın ‘mülakatı’nı eleştirmişti. Ahmet Hakan, bugünkü yazısında Bildirici’den ismini anmadan bahsetti. Bildirici’den cevap ise sosyal medyadan geldi.

Faruk Bildirici, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın’ın ifadelerinin Hürriyet’e söyleşi gibi yayınlanmasına tepki göstermişti. Bildirici, Hürriyet okuyucularını “ Soru ve yanıtlar aynı kalemden çıkmış. Fark etmemiş olabilirsiniz, uyarıyorum” diyerek eleştirmişti. Bunun üzerine Hürriyet’te 27 yıl birlikte köşe yazarlığı yaptığı Ertuğrul Özkök, Bildirici’nin ismini anmadan “Ombudsman adıyla yazılar yazan bir arkadaşımız, Hürriyet’i eleştiriyor… Kimse sormadan Cumhurbaşkanlığı kendiliğinden bu mesajı vermek istemiş… Bu soruyu o sormuş bu sormuş ne fark eder…” eleştirisi yöneltmişti.

Bildirici, kişisel blogunda kaleme aldığı yazıda Özkök’e “Anlaşılan Ertuğrul Özkök, devlet temsilcilerinin hazırladığı propaganda metinleri ile gazetecilik ürünleri arasında fark görmüyor!” ifadelerini içeren uzun bir yazı ile yanıt vermişti.

Gazetenin genel yayın yönetmeni Ahmet Hakan, medyanın deneyimli ismi Bildirici’nin ismini anmadan şunları yazdı:

Bir televizyon kanalının haberinin giriş cümlesi şöyle: “Damadın İHA’ları…”

Bizim Hürriyet’te attığımız virgülden bile yüz kırk iki sayfalık medya eleştirisi çıkarıp kendisini ombudsman sananın ses çıkarmayacağı bu pespaye habercilik diline Selçuk Bayraktar, şahane bir cevap vermiş:

“Damadın değil milletin.”

FARUK BİLDİRİCİ’DEN CEVAP

Bildirici, Ahmet hakan’ın isim vermeden adrese teslim yazısına sosyal medya Twitter hesabından jet cevap verdi.

Bilidirci, söz konusu paylaşımında; “Ahmet Hakan, kısa yazayım da rahat anla bari. ‘Sen de şunu yapmadın’ demogojisinden hoşlanıyor olabilirsin ama bu eleştirilerime yanıt olamaz. Yanıtla da tartışalım! Örneğin şu soru; Hürriyet, bugüne kadar başka hangi metinleri gazetecilik gibi yayımladı?” şeklindeki sorularına yer verdi.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu