Yazarlarımız

AHMET HAKAN’A MODERATÖRLÜK ARTIK İKİ BEDEN KÜÇÜK/ŞADANKABA

İster sevelim ister sevmeyelim, Ahmet Hakan kendisini her daim okutmayı başaran başarılı bir kalem. Yazarlığının üzerinden yıllar geçti. Ama metal yorgunluğunun yolu hiçbir zaman onun semtine uğramadı. Yazdığı yazılarla hak verelim ya da vermeyelim bugüne kadar medya sitelerinde belki de en fazla yer bulan yazar oldu.

Peki Ahmet Hakan’ın CnnTürk’te yaptığı Tarafsız Bölge programındaki performansını nasıl buluyorsunuz?

Sizi bilmem ama Tarafsız Bölge’deki Ahmet Hakan profilini ben düşük buluyorum. Aslında bu normal; çünkü programın moderatörü olup yüksek bir profil sergilemek zaten mümkün değil.

Şahsen ben onun katıldığım ve katılmadığım yorumlarını daha çok duymak isterdim.Moderatörlük bu saatten sonra Ahmet Hakan’ın işi olmamalı. Bu işi gelecek vaadeden gençler yapmalı…Tarafsız Bölge’nin bu yönüyle miadını doldurması gerektiğine inanıyorum.

Evet, Ahmet Hakan’a yeni bir program formatı gerek. Bu formatta ise görevi moderatörlük değil yorumculuk olmalı.

 

SOMA’DA ELEŞTİRİLEN İKİ İSİM: AYŞE ARMAN VE ESRA EROL

Geçen yakın zamanda medyada çokça konuşulan konulardan biri de doğal olarak Soma’daki maden faciasıydı. Ekrandan ya da medyadan tanıdığımız pekçok kişi soluğu Soma’da aldı. “Neden oradalar” diye konuşulan isimler oldukça fazlaydı.

Bunlardan ikisi Hürriyet yazarı Ayşe Arman ve Fox TV’de izdivaç programı sunan Esra Erol’du.

Sonuç olarak kimse bir yere gitmek için kimseden izin almak zorunda değil. Dileyen, dilediği yere kendince bir sebepten gidebilir. Bu nasıl doğalsa bu hamleleri eleştirmek de o kadar doğal sayılmalı.

Evet, ben de iki ismin orada bulunmasını doğru bulmadım. Örneğin, Ayşe Arman’ın yazılı medyada durduğu yer, yaptığı işler Soma’da olmasını gerektirecek türden işler değildi. Aslında Arman’ın kıyafeti ve aksesuarları üzerinden eleştiri almasını da böyle okumak gerekliyor. Soma’da yaşananlar ile Ayşe Arman’ın zihnimizdeki algısı uyuşmayınca yoğun bir eleştiri bombardımanı kaçınılmaz oldu.

Ayne durum şüphesiz Esra Erol ile ilgili yaşandı. Esra Erol bir izdivaç programı değil de sosyal tarafı ağır basan, kadına şiddet gibi toplumsal yaralara parmak basan ve hak arayan insanların derdine derman olan bir programı sunsaydı onu Soma’da düşünmek çok daha makul olacaktı. Ama Erol’un pekçok kesimden eleştiri alan içerikte bir program sunması kendisinin Soma’daki karelerde yeralmasını algı olarak çok zorladı.

Ben iki isim için de yapılan dozunda eleştirilere hak verdim.

ŞADAN KABA/MEDYABEY

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu