Medya

Ahmet Hakan’dan çok konuşulacak yazı: “Biraz da bizim Enver semirsin!”

Hürriyet Genel Yayın Yönetmeni ve Yazarı Ahmet Hakan, gazetesindeki köşesinde bugün Enver Aysever’i ve İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne karşı sert bir yazıyı kaleme aldı. İkili arasında muhtemel sert bir polemik her an gündeme gelebilir..

MEDYADA HARARETLİ AHMET HAKAN-ENVER AYSEVER POLEMİK BEKLENTİSİ

Ahmet Hakan, bugün köşesinden gazeteci yazar Enver Aysever’i ve İzmir Büyükşehir Belediyesi’ni topa tuttu. “Biraz da bizim Enver semirsin” başlığıyla sert bir yazıyı kaleme alan Hakan, CHP’li İzmir Büyükşehir Belediyesi’ni ‘baştan belli ihale’ ile Enver Aysever’e toplam 238 bin 500 liralık bir kazanç sağlandığını yazdı.

Ahmet Hakan, İzmir Büyükşehir Belediyesi (İBB)’nin 18 günlük ‘okuma-yazma ve yazarlık atölyesi’ ihalesinin partinin yandaşı Enver Aysever’e verilmesini sert ifadelerle eleştirdi ve dikkat çeken sorular sordu.

“İktidarın bu türden uygulamaları karşısında yeri göğü ayağa kaldıranlar, İzmir belediyesinin Enver Aysever’in adresine teslim ettiği bu ihaleyi görmezden geliyorlar” diyerek susma nedenlerinden birini de şöyle özetledi: “Biraz da bizim Enver semirsin, bal tutan parmağını yalar”

Ahmet Hakan’ın bugün çok konuşulacak olan yazısı şöyle:


 

Enver Aysever diye bir “gazeteci/yazar” var. Muhalif, solcu falan. İzmir belediyesi, işte bu şahsın adresine teslim bir ihale düzenlemiş.

Nedir ihale? Gelin, detaylarına bakalım:

İzmir Büyükşehir Belediyesi, 18 günlük bir “okuma-yazma ve yazarlık atölyesi” düzenlemeye karar vermiş. Bunun için de ihaleye çıkmış. İhale şartnamesini okudum.

Şartnamede şöyle bir cümle var:

“Yüklenici firma, gazeteci-yazar Enver Aysever ile aralarında yaptıkları protokolü, idareye sunacaktır.”

Ne demek bu? Gayet net:

Yükleyici firma, hangi firma olursa olsun… İhaleyi Enver’in kazanacağı baştan belli demek.

Gelelim işin parasal karşılığına… Ne kadar alacak bu işten Enver Aysever? 18 gün için alacağı para: 238 bin 500 lira…

Yani günlüğü 13 bin 250 liraya geliyor adamın. Masraflar hariçtir tabii… Oteli, yemeği falan…

Yıldız Teyze’nin torununa süt alamadığı şöyle bir ortamda…Gayet iyi para! Ne iyi parası yahu! Deli para!

İktidarın bu türden uygulamaları karşısında yeri göğü ayağa kaldıranlar, İzmir belediyesinin Enver Aysever’in adresine teslim ettiği bu ihaleyi görmezden geliyorlar.

Neden susuluyor?

Bunun iki nedeni olabilir:

BİRİNCİ NEDEN: “Şimdi sırası mı? Tam da AK Parti’yi iktidardan indireceğimiz şu günlerde…” diye düşünülerek susuluyor olabilir.

İKİNCİ NEDEN: “Hep onlar mı yiyecek? Biraz da bizim Enver semirsin. Bal tutan parmağını yalar” diye düşünülerek susuluyor olabilir.

Hep söylüyorum, yine söyleyeceğim: Türkiye’de prensip mücadelesi verilmez. Türkiye’de “Onlar gitsin, biz gelelim” kavgası yapılır.

YAZININ KAYNAĞINI GÖRMEK İÇİN TIKLAYIN

 

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu