Medya

Ahmet Hakan’dan Ece Üner’e “namaz 5 vakit, ahlak 24 saat” tepkisi

Koronavirüs vakasının ardından fahiş fiyat artışlarına dikkat çeken Show TV Ana Haber Sunucusu Ece Üner’in “…sorsan hepimiz Müslümanız. Ama gel gör ki, namaz 5 vakit, ahlak 24 saat farz” şeklindeki sözlerine, Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni ve yazarı Ahmet Hakan tepki gösterdi. Ece Üner de Ahmet Hakan’ın bu yazısına sosyal medya hesabından jet yanıt verdi.

AHMET HAKAN VE ECE ÜNER POLEMİĞİ
“Namaz kılıyorsunuz ama asıl ahlaklı olmanız lazım” diyen Ece Üner’in önyargılı olduğunu savunan Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Hakan, bugünkü köşesinde, “Bizdeki seküler kesimlerde… Öteden beri… Ahlaksızlık yapanların, sahtekârlık yapanların, fırsatçılık yapanların alayının namazında niyazında insanlar olduğu yönünde… İnsaftan, vicdandan, terbiyeden ve ahlaktan yoksun çok yerleşik bir önyargı vardır.” diye yazdı.

Ahmet Hakan, “O çirkin önyargı, galiba Ece Üner’de de var biraz. Ne hazin! Ne ayıp! Ne kötü!” diyerek Ece Üner’i eleştirdi.

İşte, Ahmet Hakan’ın “ECE ÜNER, NAMAZ, AHLAK, BEŞ VAKİT, 24 SAAT FALAN” başlıklı
o yazısı:


KORONA fırsatçılarının haberini ekrana getiren haber sunucusu Ece Üner, haber bittikten sonra fırsatçılara ekrandan şöyle seslenmiş:

*

“Namaz beş vakit, ahlak 24 saat farzdır.”

*

Namaz kıldığı halde ahlaksızlık yapanlar var, doğru! Dinin ahlak boyutunu bir tarafa bırakıp sadece şekle abananlar var, doğru! Namaza niyaza odaklanıp yalana dolana sarılanlar var, doğru! Bir dinleri olduğu için ahlaka gerek duymayanlar var, doğru!

*

Bunların hepsi doğru ama benim anlamadığım husus şu:

“Namaz kılıyorsunuz ama asıl ahlaklı olmanız lazım” diyerek korona fırsatçılarına laf sokan Ece Üner’in elinde…

Fırsatçıların günde beş vakit namaz kıldıklarına dair bir veri mi var?

*

Ne yani?

Hem fırsatçılık yapıp hem de namazdan niyazdan uzak olmak söz konusu olamaz mı?

O korona fırsatçısı sahtekârların, dinden diyanetten uzak kimseler olma ihtimali yok mu?

*

Bizdeki seküler kesimlerde…

Öteden beri…

Ahlaksızlık yapanların, sahtekârlık yapanların, fırsatçılık yapanların alayının namazında niyazında insanlar olduğu yönünde…

İnsaftan, vicdandan, terbiyeden ve ahlaktan yoksun çok yerleşik bir önyargı vardır.

*

çirkin önyargı, galiba Ece Üner’de de var biraz.

Ne hazin! Ne ayıp! Ne kötü!

YAZININ TAMAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

ECE ÜNER’DEN JET CEVAP!

Ece Üner de bugün yayınlanan bu yazıya sosyal medya hesabından jet yanıt verdi.  Üner, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada isim vermeden şu ifadeleri kullandı:

“Beni anlayanlara gönülden büyük teşekkür. Zira söylediklerimden “namaz kılmak kötüdür” ya da “fırsatçılar namaz kılanlardır” gibi bir sonuç çıkartmak olağanüstü bir çaba ve “meziyet” ister. Bu “meziyet” i gösterebilen sayılı insana da cevabım; ‘Anlamak’ yalnızca bir ‘idrak’ sorunu değildir; tersine çoğu kez bir ‘niyet’ hatta bir ‘ahlak’ sorunudur”

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu