Medya

Ahmet Hakan’dan konuşulacak yazı…”Gazeteci tutuklamak, haber sitesi kapatmak”

Hürriyet’in yayın yönetmeni ve yazarı Ahmet Hakan, Odatv Haber Müdürü Barış Terkoğlu, Yazı İşleri Müdürü Barış Pehlivan ile muhabir Hülya Kılınç’ın tutuklanmasıyla ilgili dikkat çeken bir yazı kaleme aldı. Hürriyet yazarı, Libya’da şehit düşen istihbarat görevlisi subayın ve ailesinin kimliğini deşifre ettiği gerekçesiyle tutuklanmasını, “Çok aşırı önlem” olarak yorumlaması dikkat çekti.

AHMET HAKAN’DAN KONUŞULACAK YAZI

“Konu son derece hassas olsa da, suçlamalar ciddi olsa da, gazetecilik adına yapılan iş pek de tasvip edilecek bir iş olmasa da gazetecilerin tutuklanmasını, haber sitelerinin kapatılmasını çok aşırı önlemler olarak görüyorum” diyen Hakan, “Tutuksuz yargılama seçeneğinin ısrarla devreye sokulmamasından ve işin haber sitesi kapatmaya kadar vardırılmasından rahatsızlık duyuyorum” görüşünü ifade etti.

‘Devlet İstihbarat Hizmetleri ve Milli İstihbarat Teşkilatı Kanunu’nun 27. maddesini ihlal ettikleri gerekçesiyle tutuklanan Odatv Haber Müdürü Barış Terkoğlu, Genel Yayın Yönetmeni, Barış Pehlivan ile muhabir Hülya Kılınç’ın tutuklanmasının ardından, Yeniçağ gazetesi yazarı Murat Ağırel, Yeni Yaşam gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ferhat Çelik ve Yazı İşleri Müdürü Aydın Keser’in de ifadesine başvurduktan sonra adli kontrol şartıyla serbest bırakılmıştı.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu