Medya

Ahmet Hakan’dan Murat Övüç’e çok konuşulacak “müptezel” çıkışı

Son günlerde ünlü yorumcu Yeşim Salkım ile fenomen Murat Övüç arasındaki tartışmanın alevi bir türlü dinmek bilmiyor. Taraflardan gelen karşı açıklamalardan sonra Murat Övüç’ün Yeşim Salkım’a yönelik kullandığı ağır ifadeler sonunda mahkemelik oldu. İkili arasındaki tartışmaya Hürriyet Yayın Yönetmeni ve yazarı Ahmet Hakan da katıldı.

Ahmet Hakan’ın bugünkü yazısında gündem başlıklarından birisi “Fenomen müptezelliği artık son bulmalı” başlığı taşıyordu. Ahmet hakan, dikkat çeken yazısında Yeşlim Salkım ve fenomen Murat Övüç arasındaki kavgada safını belli etti. Hürriyet yazarı, Murat Övüç için “müzptezel” ifadesini kullanması ise dikkat çekti.

Ahmet Hakan, Murat Övüç için şunları kaydetti:


MURAT Övüç diye birisi… Fenomen olmuş… Ağzına geleni söylüyor. Sadece internet mecralarında kalsa iyi… Yazlık bir mekânda almış mikrofonu eline, Yeşim Salkım’a ağza alınmayacak küfürler ediyor… Dinleyenler de bu müptezeli alkışlıyor.

*

Bu bir fenomen müptezelliğidir ve yeni bir şeydir. Bu müptezellikle mücadele etmek, hepimizin temel ödevi olmalıdır.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu