Medya

Ahmet Hakan’dan Rahmi Turan’a çok konuşulacak açık mektup

Hürriyet Gazetesi’nin çiçeği burnundaki Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Hakan, “CHP’li bir siyasetçi Erdoğan ile Saray’da görüştü” iddiasını dile getiren Sözcü gazetesi yazarı Rahmi Turan’a bugünkü yazısında açık mektup göndererek tepki gösterdi.

Bugünkü köşesinden Turan’a açık mektup yazan Ahmet Hakan, “Gazetecilik geçmişinizde eleştirilecek yığınla husus olmasına rağmen sizi bir meslek büyüğü olarak kabul ederiz. Severiz ve sayarız. Fakat Sayın Rahmi Turan, şu son yaptığınız olmadı” diye yazdı.

Hakan, “Kuyuya ‘Külliye’ye giden CHP’li’ diye bir taş attınız, bütün Türkiye birlik oldu, yine de attığınız taşı çıkaramadı. Sayın Rahmi Turan ne yapmaya çalıştığınızı, nereye varmak istediğinizi bir türlü anlayamadım” ifadesini kullandı.

İşte, Ahmet Hakan’ın Rahmi Turan’la ilgili yazdıkları:

“Eğer amacınız trollük yapmaksa…Sizin gibi yaşını başını almış bir meslek büyüğüne trollüğü hiç mi hiç yakıştıramam.Eğer maksadınız Kemal Kılıçdaroğlu lehine operasyon çekmekse…En başta sizin bunu kendinize yakıştırmamanız gerekir. Eğer bazı CHP’lileri töhmet altında bırakmayı hedeflediyseniz…Yaptığınız ayıptır, günahtır, haksızlıktır. Eğer sadece eğlenmek için böyle yapıyorsanız…Kendinize başka eğlenceli meşgaleler bulmayı denemelisiniz.Eğer dikkat çekmek için yapıyorsanız bunu…Geçmişte yaptığınız “Sakallı bebek doğdu” türü uydurma haberler bile bu yaptığınızdan daha masumdur.Eğer asıl derdiniz Erdoğan’a karşı muhalefet yapmaksa…Bunu yalanlar üzerinden değil de hakikatler üzerinden yapmayı tercih etmelisiniz.”

RAHMİ TURAN NE DEMİŞTİ?

Sözcü gazetesi yazarı Rahmi Turan, Saray’da güvendiği bir kaynağa dayandırdığı bilgilerle kaleme aldığı yazıda, plakası değiştirilmiş bir araçla CHP’li bir siyasetçinin Saray’da Erdoğan ile görüştüğünü söyledi.

Turan görüşmede Erdoğan’ın CHP’li isme, “Türkiye’nin güvenliği için senin CHP genel başkanı olman gerekir. Düşün karar ver. Memleketin iyiliği için bu gerekli. Ben de yardımcı olurum” dediği öne sürüldü.Turan CHP’li ismin gündem olmasının ardından kaynağının endişelendiğini belirterek, “Saray’a çıkan CHP’linin ismini unutacağıma söz verdim” dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu bugün katıldığı canlı yayında iddiaların doğru olduğunu düşündüğünü belirtti. Kılıçdaroğlu, Erdoğan’ın CHP’yi dağıtmak için elinden geleni yaptığını söyledi.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Erdoğan’ın CHP’li bir siyasetçiyle görüşmediğine dair uzun bir yalanlama metni yayınladı.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu