Medya

Ahmet Hakan’dan RTÜK’ün Netflix, Blu TV, Puhu TV’yi denetim kararına tepki

RTÜK’ün Netflix, Blu TV, Puhu TV gibi internetten yayın yapan kanalların denetlemesi anlamına gelen kararına Hürriyet yazarı Ahmet Hakan’dan da tepki geldi. Ahmet Hakan, olayın bir tercih konusu olduğunun altını çizerek çarpıcı bir yorumda bulundu.

Ahmet Hakan, Netflix gibi internet içeriklerine insanların ücret ödeyerek abone olduğunu, bunun bir “tercih” olduğu için kimsenin karışmaması gerektiğini belirtti.

RTÜK’ün denetimine tabi olmasının doğru olmadığını vurgulayan Ahmet Hakan, yazısında “bu zamazingoların çocukların ulaşımını engelleyici teknik olanakları da vardır” dedi.

Bu tür denetim ve kısıtlamaların milletin keyfini kaçırmak için yapıyorum demekten farksız olduğunu yazan Ahmet Hakan “Netflix ve benzerlerine getirilen her türlü denetim, kısıtlama falan… Aslında “Sosyal, psikolojik, toplumsal hiçbir haklı gerekçem yok ama sırf senin rahatını kaçırmak, keyfini bozmak için müdahale ediyorum” demekten başka bir şey değildir.” ifadesini kullandı.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu