Medya

Ahmet Hakan’dan Yaşar Alptekin’e flaş tepki: Sana ne Yaşar, Sana Ne?”

Hürriyet yazarı Ahmet Hakan, tartışmalı sözleri nedeniyle eski manken Yaşar Alptekin'i kıyasıya eleştirdi.

Eski manken Yaşar Alptekin’in Posta gazetesine verdiği röportajın yankıları devam ediyor. Röportajında “Bazı tesettürlü kadınlara bakıyorum: Dudaklarda ruj, gözler sürmeli, koku yoğun, dapdaracık kıyafetler. Tesettür bu olamaz…Bu şekilde Müslüman değil ancak süslüman olurlar. Böyle yaparak İslam’a zarar veriyorlarTesettürlü olsun ya da olmasın sokakta sigara içen kadın ucuzdur.” diye konuşan Yaşar Alptekin’e tepkiler gelmişti.

Özellikle sosyal medyadan çok sayıda kullanıcı Yaşar Alptekin’in bu sözlerini eleştirdi.

Hürriyet yazarı Ahmet Hakan’ın da gündeminde Yaşar Alptekin’in tartışılan açıklamaları vardı. Ahmet Hakan, ” Sana Ne Yaşar, Sana Ne?” başlıklı yazısında Alptekin’in sözlerini kıyasıya eleştirdi.

Ahmet Hakan, Yaşar Alptekin için yazısında şu ifadeleri kullandı:

“Sana ne Yaşar, sana ne? Tesettür zabıtası mısın sen? Tesettür otoritesi misin? Kim veriyor sana bu hakkı? Niye işine bakmıyorsun da başkalarının tesettürüne bakıyorsun? Sen kimsin Yaşar, sen kimsin?”

“Yahu Yaşar! Bırak Müslümanı, süslümanı falan da… Allah rızası için bir kere de ahlaksızlık yaparak, yalan söyleyerek İslam’a zarar verenlerden söz et.”

“Kadınlarla ilgili ucuz ya da pahalı türü nitelemelerde bulunma cüretini kendinde bulan erkekler ucuz bile değildir be Yaşar!”

Ahmet Hakan’ın yazısını okumak için TIKLAYIN

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu