Medya

Ahmet Hakan’ın bugünkü yazısı gözleri yeniden “Canan Kaftancıoğlu”na çevirecek

Hürriyet yazarı Ahmet Hakan, bugünkü yazısını CHP İstanbul İl Başkanı seçilen Canan Kaftancıoğlu’na ayırdı. Hürriyet yazarı, kaleme aldığı yazısının tamamında Canan Kaftancıoğlu’nun partinin il başkanı olarak seçilmesinin yanlışlığını kendi argümanlarıyla anlattı. Sonuçta ortaya ilginç ve medyada ses getirecek bir yazı çıktı.

YA İSTİFA YA GÖREVDEN ALINMALI ÇAĞRISI YAPTI

Türkiye’nin en çok okunan yazarlarından biri olan Ahmet Hakan’ın Canan Kaftancıoğlu yazısı, yeniden gözlerin siyasetin yeni figürüne çevrilmesine neden oldu.

Ahmet Hakan’ın yazılarında genellikle birden fazla başlık olduğunu okurları bilir. Ahmet Hakan söz konusu yazısının tamamını Canan Kaftancıoğlu’na ayırması dikkatlerden kaçmadı.

Yazısında oldukça dikkat çeken tespitlerde bulunan Ahmet Hakan’ın “Canan Kaftancıoğlu istifa etmeli ya da görevden alınmalı” başlıklı yazısından bazı bölümler şöyleydi:


İSTANBUL’DA ESNAF GEZİSİNE BİLE ÇIKAMAZLAR
O tweet’leri atan birinin CHP gibi merkeze yakın siyaset yapma iddiasındaki bir partinin İstanbul İl Başkanı olması, CHP’yi İstanbul’da geriletir.

O kadar geriletir ki…

CHP’liler…

İstanbul’da esnaf gezisine bile çıkamaz.

****************

DÜŞMAN KURGULASA BAŞARAMAZDI
AK Parti, MHP ve bilumum CHP düşmanları bir araya gelseler…

Ergen siyaseti yapmaya teşne, siyasi olgunluktan nasibini almamış Canan Kaftancıoğlu gibi bir ismin CHP’ye başkan olmasının vuracağı darbeyi CHP’ye ömür billah vuramazlardı.

****************

CHP İSTANBUL’U NASIL KAZANACAK?
ERMENİ meselesinde…
HDP meselesinde…
“Mustafa Kemal’in askerleri” meselesinde…
Devlet meselesinde…

Kendi partisinin tabanının duyarlılıklarından bile bu kadar uzak düşmüş birinin, İstanbul’un genelinde partisinin oylarını nasıl artıracağını biri bana izah edebilir mi?

Görüşlerin HDP’ye yakınsa… HDP’yi kendine daha yakın görüyorsan… HDP ile daha paralel düşünüyorsan…

Gidersin HDP’de siyaset yaparsın.

CHP’de ne işin var?

YAZININ TAMAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu