Televizyon

Ahmet Hakan’ın Kanal D Ana Haber Spikerliğindeki ilk gün reyting performansı nasıl gerçekleşti?

Hürriyet gazetesi yazarı Ahmet Hakan dün yani 16 Ocak Pazartesi itibarıyla Kanal D Ana Haber’i sunmaya başladı. Uzun yıllardır ekranlarda olmasına rağmen ana haber sunmayan Ahmet Hakan’ın ana haber spikerliği performansı merak ediliyordu. Özellikle Fox TV Ana Haber Bülteni Spikeri Fatih Portakal ile nasıl bir rekabet yaşayacakları medya dünyasının merak edilen konuları arasındaydı. Peki ana haberler arasındaki mücadele nasıl sonuçlandı ya da Ahmet Hakan’ın ilk gün reyting performansı nasıldı?

AHMET HAKAN PARLAK BİR BAŞLANGIÇ YAPAMADI

Dün ile başlayan süreçte  Ahmet Hakan bir anlamda  ilk karne heyecanı yaşadı. Ahmet Hakan istediği noktaya gelebilmek için yaklaşık 3 ay istediği medya haberlerine konu olmuştu.

16 Ocak Pazartesi itibarıyla Show Ana Haber Genel kategorisinde 3. olurken Fatih Portakal’lı Fox Ana Haber 6. sırada yer aldı. ATV Ana Haber 9. sırada Ahmet Hakan’lı Kanal D Haber 16. sırada kendisine yer bulabildi.

AHMET HAKAN İÇİN UMUTLAR ŞİMDİLİK BAŞKA BAHARA KALDI

AB kategorisinde ise Fox Ana Haber3.;  ATV Ana Haber 5. olurken Show Ana Haber 7. sırada yer aldı. Ahmet Hakan’la Kanal D Ana Haber ise 10. sırada kendisine yer bulabildi.

İlk gün sonuçları baz alınacak olursa Ahmet Hakan’ın ana haber spikerliğine çok iyi bir başlangıç yaptığı söylenemez. Ahmet Hakan için umutlar şimdilik başka bahara kalmış görünüyor.

 

 

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.
Başa dön tuşu