Medya

Ahmet Hakan’ın ‘zır cahil’ sözüne Fatih Portakal’dan ilginç tepki

Hürriyet yazarı Ahmet Hakan, FOX TV Ana Haber Sunucusu Fatih Portakal’ın canlı yayında “29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda geçiş töreni yaptırdınız teröristlere, Peşmerge’ye…” ifadesine yönelik olarak kullandığı “Peşmergeye terörist demenin zır cahillik olduğunun farkında değil”  ifadesine Fatih Porkala’dan karşılık geldi.

FATİH PORTAKAL’DAN AHMET HAKAN’A İLGİNÇ TEPKİ

Hürriyet yazarı Ahmet hakan, bugün yazısında Fatih Portakal’ı canlı yayında kullandığı söz konusu ifadeden dolayı sert bir dille eleştirdi.

Hakan, Portakal’ın bu cesareti ve cüreti “Ağzından çıkacak her cümleyi sorgulamadan doğru kabul eden fanatik bir mürit topluluğuna sahip olduğuna yönelik inancından aldığını” yazdı.

Hakan’ın “Nevşehir’de milli güvenliği asıl tehdit eden kim?” başlığıyla yayımlanan köşe yazısında ilgili bölümünde Portakal’a yönelilk şu ağır ifadeleri kullandı:


Televizyonda gözlerini belerte belerte konuşuyor Fatih Portakal…

Diyor ki:

“Terörist peşmergeyi sınırdan geçirdiniz. Terörist peşmerge… Terörist peşmerge…”

Peşmerge’nin…

– Irak Kürdistan Yönetimi’nin legal silahlı kuvvetleri olduğunun farkında değil…

– Peşmergeye dünyada hiç kimsenin terörist demediğinin farkında değil…

– Peşmergeye terörist demenin zır cahillik olduğunun farkında değil…

Ama gözlerini belerte belerte ahkâm kesecek kadar cesur ve cüretkâr.

*

Bunca cehaletine rağmen nereden alıyor bu cesareti ve cüreti Fatih Portakal?

Nereden alacak?

Ağzından çıkacak her cümleyi sorgulamadan doğru kabul eden fanatik bir mürit topluluğuna sahip olduğuna yönelik inancından alıyor.

FATİH PORTAKAL’DAN AHMET HAKAN’A ‘AĞIR OLDU’ TEPKİSİ

Ahmet Hakan’ın bu sert yazısından sonra gözler Fatih Portakal’ın vereceği cevaba çevrildi. Ama Fatih Portakal, polemiğin gerginliğini arttırmaktan çok düşürmeyi tercih etti. Fox Tv Ana Haber Spikeri, sosyal medya Twitter hesabından Ahmet Hakan’ın kendisiyle alakalı yazısını atıf yaparak “Zır cahil ağır olmuş ama! Diyecek bir şey yok” şeklinde ifade kullandı.

Portakal’ın bu tavrı Ahmet Hakan’ın sert eleştirisine hak verdiğine yoruldu.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu