Medya

Ahmet Kekeç’ten Ahmet Hakan’a sert salvolar: “Bu şebelek….!”

Star gazetesi yazarı Ahmet Kekeç, MHP’deki gelişmeler üzerinden Hürriyet yazarı Ahmet Hakan’a sert ifadelerle yüklendi. “Bu şebelek hala ne konuşuyor!” başlıklı yazısında Ahmet Hakan’a yüklenen Ahmet Kekeç, Hürriyet yazarının MHP’nin başına Meral Alşener’in gelmesiyle ilgili gayretini sorguladı.

Ahmet Hakan için “İşbu şebelek, MHP’deki “kurultay bilmecesi” üzerinden, aylardır bu mahalleye laf sokup duruyor. Hepsi de, “MHP’nin derdi sizi mi gerdi?” kıvamında ucuz, basit, pespaye yazılar.” diye yazan Ahmet Kekeç, bu yazısıyla yazılı basında yeni bir Ahmet Kekeç-Ahmet Hakan polemiğine de kapı aralamış oldu.

İşte, Ahmet Kekeç’in isim vermeden Ahmet Hakan’ı kıyasıya eleştirdiği o ilginç yazısı:

***********   *************

Doğan Medya Grubu’nun yayın ilkelerine göre, kişilik haklarını zedeleyecek haber ve yazılara yer verilmez. Küfürlü ifadeler kullanılmaz.
Bağlayıcı ve kesin bir kuraldır bu ama en küfürlü, en hakaretamiz, en rezil yazılar da bu grubun gazetelerinde yayınlanır.

İşte bir örnek: “A be alçak adam, a be madrabaz, a be kibirli hödük, a be gerekçesiz cengâver, a be mugalatacı soytarı, a be haysiyetsiz…”

Bu sözler, kendisini gazeteci zanneden bir şebelek tarafından, Ahmet Altan’a söylendi. “En etik medya kuruluşu biziz” diye atıp tutan Aydın Doğan da, hem bu küfürleri izledi, hem de küfürlerin müellifine çuvalla para ödemeye devam etti.

İşbu şebelek, MHP’deki “kurultay bilmecesi” üzerinden, aylardır bu mahalleye laf sokup duruyor.

Hepsi de, “MHP’nin derdi sizi mi gerdi?” kıvamında ucuz, basit, pespaye yazılar.

Dün şöyle bir şeyler yazmış: “MHP’nin önemli isimlerinden Oktay Vural, Bahçeli karşıtı saflara geçti ya… İktidar medyasından Oktay Vural’a sallayan sallayana… Kimi ‘Bahçeli’yi satışa getirdi’ diyor, kimi ‘Sırtından hançerledi’ diyor, kimi ‘Paralel Brutus’ diyor. İktidar medyası Oktay Vural’ın muhalif saflara geçmesine o kadar içerlemiş ki… Devlet Bahçeli bile bu kadar içerlememiştir.”

Birkaç satır sonra da, Meral Akşener’in proje olduğunu söyleyen iktidar medyasına “güldürmeyin adamı” diye, zekice olduğunu zannettiği laflar gönderiyor.

Bu yazıya oturmadan önce, gazeteden bir arkadaşa, internet üzerinden tarama yapmasını rica ettim.

Şebelek, son iki ay içinde 20 civarında (yazıyla, yirmi) MHP ve kurultay yazısı yazmış.

Hepsi de, kurultay hakkında söz söyleyen “iktidar medyası”na çakan yazılar. (M. Ali Yalçındağ kulağını çektikten sonra “havuz medyası” lafını bıraktı. Artık en az tehlikelisini kullanıyor. Dengeleri gözetme konusunda da mahirdir.)

Bu yazılardan birinde şöyle diyor: “Ey AK Parti, nedir bu ‘aman MHP’nin başına Meral gelmesin telaşın? Nedir bu daha düne kadar demediğini bırakmadığın Bahçeli’ye verdiğin destek? Sen ki ‘Millet benimle’ diye övünüp durmaktasın. Sen ki sandıklardan zaferle çıkmakla gururlanmaktasın. Neden MHP’nin kurultayıyla bu kadar ilgilisin?”

Madem öyle, biz de kendisine soralım:

Peki, senin nedir bu ‘aman MHP’nin başına Meral gelsin’ telaşın? Nedir bu daha düne kadar Kılıçdaroğlu’nun Başbakanlık teklifini kabul etsin diye patronlarınızın diller döktüğü Bahçeli’ye yönelik bu nefretin?

Meral Akşener’in “proje” olduğunu söyleyen “iktidar medyasına”, zekice olduğunu zannettiğin laflar göndermeyi biliyorsun, aferin iyi ediyorsun da, proje yaftalamasının mucidine neden tek laf etmiyorsun?

Hem, bu nasıl bağımsız, bağlantısız, tarafsız, steril adaymış ki, Pensilvanya destekliyor…

Beyaz Türkler destekliyor, Beyaz Kürtler destekliyor.

Sağcılar, solcular, komünistler, faşistler, ateistler,
liberaller, bir kısım dinciler destekliyor.

Yazının devamı için tıklayın:

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu