ManşetMüzik

Ahmet Özhan: Veliahtım yok

Türk Müziği’nin efsane ismi Ahmet Özhan, ilk kez bir imza günü etkinliğini kabul ederek Banu Noyan organizasyonuyla Afyon halkıyla, Park Afyon’da buluştu. Afyon ve çevre illerden gelen sevenlerinin karşısına çıkan Ahmet Özhan, hem imza dağıtıp fotoğraf çektirdi hem de ilginç açıklamalar yaptı.

Bir hayranının “Veliahtınız olarak kimi görüyorsunuz” sorusuna “Ben kimsenin veliahttı olmadım kimse de benim veliahtım olamaz. Ben daha buradayım bir yere gitmeye de niyetim yok. O yüzden arkamdan gelenler biraz daha bekleyecekler” yanıtını verdi.

Genç müzisyenlerin işlerini gerçek ustalarından öğrenmeleri gerektiğini söyleyen Ahmet Özhan, “Gençler kolaya kaçıyor” dedi.

Türk müziğinde erkek solist yetişmediğiyle ilgili ise “Şimdiki gençler Türk müziğinden uzak büyüyor. Ben ney, tambur, ud sesi ile büyüdüm. Türk Müziği’ndeki tüm komalı sesleri hatmettim. Şimdiki gençler ise klavyede çıkan 1 tam 1 yarım sesin dışında bir ses duymuyor” dedi.

Gençlere, Türk Müziği eğitimi veren derneklere gitmelerini tavsiye eden usta sanatçı, “Bizim gerçek müziğimiz musiki… Dinlediğiniz pop şarkısında bile Türk Müziği makamları var” dedi.

Hem Tasavvuf hem de Türk Müziği albümü çıkaracak olan Özhan, “Emel Sayın’la zaman zaman aynı sahneyi paylaşıyorsunuz, filmleriniz var bu devirde birbirinize dost kalabilmek zor değil mi” sorusuna ise “Emel Sayın benim 40 yılı aşkın aynı sevgiyle yol aldığım can dostum. Bizim dokumuz birbirine çok uyuyor onun için düetlerimiz ve paylaştığımız sahneler çok seviliyor. Birlikte özel projelerde yer alıyoruz” diye yanıt verdi.

Özhan, şarkılarına eşlik eden sevenleriyle sohbet edip, tek tek fotoğraf çektirdi. Organizasyon sonunda Park Afyon Müdürü Kemal Baştürk sanatçıya çiçek ve meşhur Afyon lokumu hediye etti.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu