Medya

Ahmet Şık’tan Cumhuriyet gazetesine popülizm suçlaması

Cumhuriyet’te yayımlanacağı duyurulan Panama Belgelerindeki Türkler yazı dizisine gazeteci Ahmet Şık’tan eleştiri geldi. Ahmet Şık, “Cumhuriyet popülizm yapıyor” dedi.

Panama Belgeleri diye açığa çıkan skandalın yankıları sürüyor. Panama Belgelerini ortaya çıkaran gazeteci konsorsiyumunun, Türkiye’den Cumhuriyet gazetesiyle paylaştığı belgelerin ilk bölümünün yakında Cumhuriyet’te yayımlanacağı duyurulmuştu.

Bir süre öncesine kadar Cumhuriyet’te de çalışan gazeteci Ahmet Şık’tan Cumhuriyet’in yayyınlayacağını duyurduğu yazı dizisine eleştiri geldi. Şık, sosyal medya hesabından Cumhuriyet gazetesini popülizm yapmakla suçladı.

Ahmet Şık’ın konuyla ilgili paylaşımları şöyle:

“Panama Belgeleri’nin Türkiye ile ilgili kısımlarını yayımlayacak olan @cumhuriyetgzt sadece AKP’ye yakın isimler ve holdingleri duyuruyor.”… “Halbuki bu yolsuzluk çarkında Türkiye’nin adı en çok bilinen holdinleri ve tanınan birçok isim var.”

“Kötü bir AKP karşıtlığı ve sığ bir Erdoğan düşmanlığı üzerinden muhalif yayıncılık sadece popülizm olur. Ona da zaten habercilik denmiyor.”

Doğan Satmış, bu paylaşımlar üzerine Ahmet Şık’a cevap verdi. Satmış;  “Sevgili Ahmet, Panama Belgeleri, gazetecilik konsorsiyumu ile işbirliği içinde hazırlanıyor. Bu ilk bölüm, sürecek” diye yanıt verdi.

Doğan Satmış’ın bu sözlerine Ahmet Şık’ın cevabı ise; “Panama Konsorsiyumu, ‘Önce AKP’lileri duyurun’ diye şart koşmamıştır. Duyuru eksik,bu yanlışa işaret etmeye çalıştım.” oldu.
İŞTE AHMET ŞIK’IN O TWEETLERİ

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu