Medya

Ahmet Taşgetiren tartışılan 4 maaş olayını yazdı: “4 maaş yetmez 8 verelim”

Karar gazetesi yazarı Ahmet Taşgetiren, Fahrettin Altun ve eşi Fatmanur Altun’un yaptığı açıklamaları köşesine taşıdı. Taşgetiren medyada çıkan maaş haberleriyle ilgili olarak “4 maaş yetmez 8 verelim” diye yazdı.

“Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun’un evine dört maaş giriyor” iddialarıyla ilgili “Vatandaşla alay etmeyin” başlıklı bir yazı yazan Altun’un eşi Fatmanur Altun, “Devlet adamlarının toplumsal tabakalaşmadaki yerlerini, yediklerini, içtiklerini, giydiklerini çoğu zaman yalan yanlış haberlerle sorgulatmaya çalışanlar halkı düşünenler değildir” açıklamasında bulundu.

Karar yazarı Ahmet Taşgetiren, Altunların yaptığı açıklamalarında köşesinde yer vererek, “4 maaş yetmez 8 verelim” dedi.

Taşgetiren yazısında şu ifadeleri kullandı:

“Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun ve sayın eşleri Fatmanur Altun’a normal maaşları yanında iki de yönetim kurulu üyeliği verilmiş, bu da eleştiri konusu olmuş. Fatmanur Hanımefendi, eleştiriler karşısında çok celalli bir açıklama yaptı. Açıklamasının özü şu: Biz özel sektörde çalışsak çok daha fazlasını alırız. Birikimimiz buna imkan veriyor. Devlette çalışmak bizim için fedakarlık. Böyle davranışlarla sabrımızı sınamayın.

Ne denir? Muhterem eşlerinin bir gün önce yayınladığı “Oligarklara, onların en büyük silahı olan faiz belasına meydan okuyoruz. Evet, topunuz gelin” açıklamasına paralel bir üslup. Bence Altun ailesinin liyakatlerine uygun düşecek birkaç yönetim kurulu üyeliği daha verilebilir. Sabır taşırmaya lüzum yok. Bulunmaz Bursa kumaşını bulduğunuzda bedelini ödemekten kaçınmayacaksınız”

Mitos

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu