Aile Destek Ödemesi Alanlar Yaşadı! Eylül Ayında 3 Farklı Yerden Para Verilecek

Eylül ayının gelişiyle birlikte dar gelirli vatandaşlar aile destek ödemelerini araştırmaya başladı. Her ay dar gelirlilere Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından ödenen aile destek ödemesi, Eylül ayında da devam ediyor. Hatta öyle ki Eylül ayında aile destek ödemesi alan dar gelirliler, 2 yerden daha ödeme alabilecekler. Hem de geri ödemesiz…

Dar gelirliler için harekete geçen Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, bu kapsamda aile destek ödemelerini duyurmuştu. Temmuz ayında bitmesi planlanan Aile Destek Programı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla 2023 sonuna kadar uzatıldı. Böylelikle de dar gelirliye yıl sonuna kadar destek verileceği öğrenildi. Yıl sonuna kadar verilecek desteğin yanı sıra Bakanlık, dar gelirliye bu ay 2 yerden daha ödeme yapacağını duyurdu.

Eylül Ayı Aile Destek Ödemesi Ne Zaman Verilecek?

Dar gelirliye hanedeki kişi başına düşen gelire göre verilen aile destek ödemeleri, Eylül ayında da devam ediyor olacak. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’ndan aile destek ödemesinin ne zaman verileceğine dair bir takvim henüz açıklanmadı. Ancak, önceki ödemelerde ayın genellikle 15’inde yatırılan ödemenin, yine Eylül 15’te yatması bekleniyor.

Aile Destek Ödemesi Ne Kadar?

Ayın genellikle 15’inde hesaplara yatmaya başlayan aile destek ödemeleri, aylık 850 TL ile 1250 TL arasında değişiyor. Hanedeki kişi başına düşen gelir miktarına göre belirlenen ödemeler, hak sahiplerinin hesaplarına yatırılıyor.

Çocuk Bileşeni Desteği Verilecek!

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, aile destek ödemesinin yanı sıra çocuk bileşeni desteği verdiğini de duyurdu. Bu destek kapsamında çocuklar için aylık 350 TL’den 650 TL’ye kadar ödeme yapılacağı duyuruldu.

Elektrik Tüketim Desteği Almayan Kalmasın!

Son olarak Bakanlık, dar gelirliler için bir de fatura yardımı yaptığını duyurdu. Dar gelirli olduğunu kanıtlayan ya da Aile Destek Programı kapsamında hak sahibi olan vatandaşlar, aylık 112 TL ile 225 TL arasında sosyal yardım alacaklar. Bu yardımdan elektrik faturalarını PTT’ye götürerek faydalanabilecekler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir