Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Müjdeyi Verdi! Temmuz Ayından İtibaren Zamlı Ödeme Yapılıyor

Ağustos ayının son günlerine doğru ilerlerken, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın sağladığı desteklere dair yeni açıklamalar gelmeye devam ediyor.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı farklı pek çok destek ödemesini ağustos ayında da vatandaşların hesaplarına aktardı. Başta evde bakım maaşı, aile destek programı ödemeleri, sosyal ve ekonomik destek ödemesi olmak üzere sosyal yardımlar belirli bir takvime göre hak sahibi vatandaşların hesaplarına yatarken, çeşitli sosyal yardım programları da merak ediliyor. Bu çerçevede, toplu taşımaya ülke geneldeki pek çok ilde zam yapılırken, 65 yaş üzerine ve yüzde 40 engelli raporu bulunan vatandaşlara ücretsiz toplu taşımanın sona erip ermeyeceği merak ediliyor. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı da gelir desteği ödemesi ile ilgili bilgilendirmede bulundu.

Ücretsiz Toplu Taşıma Devam Edecek Mi?

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, 65 yaş üzerinde bulunan vatandaşların ve yüzde 40 üzerinde engeli bulunan vatandaşların şehiriçi toplu taşımadan ücretsiz faydalanabilmesi için düzenli olarak gelir desteği ödemesi sağlıyor. Toplu taşıma aracı için destek ödemesi sağlanırken, 1 Temmuz 2023’te yüzde 50 oranında artan desteğe dair bilgi veren Bakan Mahinur Özdemir Göktaş “Buna göre şehir içi toplu taşıma hizmeti veren her bir özel deniz yolu ulaşım aracı için yaptığımız ödeme 3 bin 375 TL’ye, Ankara ve İstanbul’da şehir içi toplu taşıma hizmeti veren her bir ulaşım aracı için desteğimiz 4 bin 500 TL’ye yükseldi. Diğer büyükşehirlerde, şehir içi toplu taşıma aracı için yaptığımız destek 3 bin 375 TL’ye, büyükşehir belediyesi olmayan illerde şehir içi toplu taşıma aracı için desteğimiz 2 bin 700 liraya yükseltilmiş oldu” dedi.

Aile Bakanlığı Sosyal Yardım Paraları

1 Temmuz tarihinden itibaren yüzde 50 oranında artan gelir desteği ödemesi toplu taşım araçlarına sağlanırken, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı bireylere de sosyal yardım ödemelerini vermeye devam ediyor. Bu çerçevede, önümüzdeki günlerde ve haftalarda da sosyal yardım ödemeleri hak sahibi vatandaşların hesabına aktardıkça, Bakanlığın resmi internet sitesinden ya da sosyal medya hesaplarından kamuoyuna bilgi veriliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir