Televizyon

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, Esra Erol’un programına neden katıldı?

Yeni sezonda yeni bir format ile izleyicisinin karşısına çıkan, Esra Erol bugün Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı, Fatma Betül Sayan Kaya ile telefon bağlantısı gerçekleştirdi. Bakan Kaya, canlı telefonla bağlandığı programda önemli açıklamalar yaptı. Arakan’da yaşanan insani dramı ele alındığı Esra Erol’un bugünkü programına Arakan’lı Müslümanların sığındıkları kampı ziyaret eden Bakan Kaya’nın açıklamaları damga vurdu.

BAKAN FATMA BETÜL SAYAN KAYA: “İÇİM SIZLADI”

Bakan Fatma Betül Sayan Kaya Esra Erol’da yaşadıklarını anlattı.Emine Erdoğan ile Arakan’lı Müslümanların sığındıkları Bangladeş’teki kampı ziyaret eden Fatma Betül Sayan Kaya  “gerçekten çok zor şartlarda gittik. Oraya gittiğimizde Sayın Hanımefendi ve beraberinde Dış işleri Bakanımız ben Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı olarak ve İnsan Hakları Başkanımız Ravza Hanım ve Cumhurbaşkanımızın oğlu Bilal Erdoğan ile birlikte orada sığınmacıların neler yaşandığını dinledik. Çocukların ve yaşlıların Arakan bölgesinde neler yaşadıklarını, evlerinin nasıl yakıldıklarını ve kadınların yaşadığı zor şartları gördük. Ve bir anne, bir kadın olarak yüreğim sızladı. İnsanların yaşadıklarını orada dinlemek bizim için büyük acıydı.” Dedi.

Esra Erol ise olaya dünyanın ilgisiz kalmasından yakınarak;  “ Şunu merak ediyorum. Dünya orada yaşananlara nasıl kayıtsız kalıyor. Orada yaşanan dramı ve acıyı nasıl görmezden geliyor ?” diye sordu.

Fatma Betül Sayan Kaya soruya “ Dünkü Sayın Emine Erdoğan hanımefendinin en büyük ziyaret amacı, Dünya kamuoyunun dikkatini çekmekti.” Sözleriyle yanıt verdi.

İşte Bakan Kaya’nın o açıklamaları:

https://www.youtube.com/watch?v=8apFgAZGzgw

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu