Müzik

AJDA PEKKAN’A FRANSA’DAN ŞÖVALYE ÖDÜLÜ

Fransa tarafından Sanat ve Edebiyat Şövalyesi (Chevalier dans l’Ordre National des Arts et Lettres) nişanına layık görülen Süper Star Ajda Pekkan’a nişanı Fransa’nın Türkiye Büyükelçisi Laurent Bili tarafından takdim edildi.

Sanatın ve edebiyatın yükselişine katkıda bulunanlar için verdiği ‘Chevalier de L’Ordre Des Arts Et Des Letters” şövalyelik ünvanı bu sene Pekkan’a verildi. Beyoğlu’ndaki Fransız Sarayı’nda düzenlenen törene, Fransa’nın Türkiye Büyükelçisi Laurent Bili, Ajda Pekkan, AB Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış ve eşi Beyhan Bağış, organizatör Erkan Özakman, sanatçı Behzat Gerçeker, modacı Atıl Kutoğlu, işadamı Zeynel Abidin Erdem, Beşiktaş Spor Kulübü Başkanı Fikret Orman’ın da bulunduğu iş ve sanat dünyasından birçok isim katıldı.

Törende konuşan Fransa’nın Türkiye Büyükelçisi Laurent Bili, Sanat ve Edebiyat nişanına layık görülen Ajda Pekkan’ın sanat yaşamını anlattığı konuşmasında ‘Fransa Cumhuriyeti bu akşam büyük bir sanatçıya, şarkıların önde gelen yorumcusu Ajda Pekkan’a saygılarını sunuyor. Ama Fransa yaklaşık 500 yıldır her iki ülke ve halklarımız arasında köprü görevini üstlenen Frankofon Türk sanatçılar ve entellektüel kuşaklara duyduğu minnettarlığı belirtmek ister. Fransa bu akşam Türk popüler kültürünün en önemli sanatçılarından biri aracılığıyla Türk popüler kültürüne saygılarını sunuyor” diye konuştu.

Fransa’nın Türkiye Büyükelçisi Laurent Bili konuşmasının ardından Ajda Pekkan’a Fransa Cumhuriyeti Kültür Bakanı adına Sanat ve Edebiyat Şövalyesi (Chevalier dans l’Ordre National des Arts et des Lettres) nişanını takdim etti.

Haberler.com

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu