Gündem

Akademisyen Ceren Damar’ı öldüren Hasan İsmail Damar kimdir?

Çankaya Üniversitesi Hukuk Fakültesi 4. sınıf öğrencisi Hasan İsmail Hikmet, kopya çekerken kendisini yakalayan araştırma görevlisi Ceren Damar’ı öldürdü.  23 yaşındaki Hikmet, emekli özel harekat polisi olan babasının silahıyla 27 yaşındaki Ceren Damar’a iki el ateş ettikten sonra onu 10 yerinden bıçaklayarak öldürdü. Peki Hasan İsmail Hikmet kimdir? Nerelidir?

ZANLI HASAN İSMAİL HİKMET KİMDİR?

Damar’ı öldüren Hasan İsmail Hikmet 23 yaşında. Osmaniye nüfusuna kayıtlı. Babası eski özel harekat polisi olan Hasan İsmail Hikmet’in kopya çektiği gerekçesiyle  sınavı iptal edildi.

Dün Ceren Damar’ın odasına konuşma bahanesiyle giren zanlı, yanında getirdiği emekli özel harekat polisi babasına ait tabancayla genç akademisyene iki el ateş etti. Ceren Damar, kanlar içerisinde yere düşerken saldırgan bununla da yetinmedi. Hikmet,  yanında getirdiği bıçakla gem kadının vücudunun farklı bölgelerinden 10 kez bıçakladı. Ağır yaralanan Damar, hastaneye kaldırılırken yolda hayatını kaydetti.

1 SAAT SONRA YAKAYI ELE VERDİ

Cinayetten sonra aracına binerek kaçan saldırgan, yaklaşık 1 saat sonra polis tarafından yakalandı. Sorguya alınan Hikmet’in ilk ifadesinde Damar’ın iki yıldır rehber öğretmeni olduğunu belirterek, “Bana baskı ve mobbing uyguluyordu. Son olarak da sınavımı iptal etti. Konuşmak için odasına girdim, beni tersledi. Bunun üzerine eve giderek babama ait silahı alıp tekrar yanına gittim. Amacım korkutmaktı. Aynı baskılar ve terslemelere devam edince ateş ettim” dediği öğrenildi. Zanlının babası da bilgisine başvurulmak üzere gözaltına alındı.

EĞİTİME 1 GÜN ARA VERİLDİ

Ankara’da öğrencisi tarafından öldürülen Çankaya Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde görevli Akademisyen Ceren Damar Şenel’in cansız bedeni, olay yerinde yapılan incelemenin ardından Adli Tıp Kurumu’na kaldırıldı. Çankaya Üniversitesi de başsağlığı mesajı yayınlayarak, eğitime ara verildiğini ve sınavların geçici olarak ertelendiğini belirtti.

ÜNİVERSİTEDEN AÇIKLAMA

Çankaya Üniversitesi de başsağlığı mesajı yayınlayarak, eğitime ara verildiğini ve sınavların geçici olarak ertelendiğini belirtti.
Yapılan açıklamada şöyle denildi:

“Balgat Kampüs Hukuk Fakültesinde 2 Ocak 2019 tarihinde yaşanan menfur saldırıda üniversitemizin değerli akademisyenlerinden Ceren Damar Şenel’i kaybettik. Yaşanan elim olayın ardından sağlık ekiplerinin tüm müdahalesine rağmen Ceren Damar Şenel, Hakk’ın rahmetine kavuşmuştur. Menfur saldırıda hayatını kaybeden öğretim elemanımıza, Allah’tan rahmet, ailesine ve tüm üniversite camiasına sabır ve baş sağlığı dileriz. Üniversitemiz genelinde yapılacak olan tüm sınavlar ertelenmiştir. 02/01/2019 tarihinde Üniversitemiz genelinde Senato kararı ile 1 gün (03 Ocak 2019) ve Hukuk Fakültemizde 3 gün (03-05 Ocak 2019) tarihlerinde yapılacağı ilan edilen tüm sınavlar ertelenmiş, ayrıca Hazırlık Eğitim Birimi’nde eğitime 1 gün (03 Ocak 2019) ara verilmiştir.”

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu