Medya

Akif Beki Hürriyet’teki veda yazısında Ertuğrul Özkök’e gözdağı verdi: “Gözüm üstünde!”

Medya dünyasında konuşulan konulardan biri de Akif Beki’nin Hürriyet’le yollarının ayrılmasıydı. Anlaşıldığı kadarıyla Akif Beki gazeteden gönderilmesini içine sindiremedi. Beki, bugünkü “Bir koşunun daha sonuna geldik” başlıklı yazısıyla Hürriyet’e veda etti. Beki, son yazısının finalinde Ertuğrul Özkök’e adeta göz dağı vererek “Gidiyorum ama çok da rahatlama, hemen koyverme, gözüm üstünde.” ifadesini kullanması dikkat çekti.

“GÖZÜM ÜZERİNDE”

Akif Beki’nin Hürriyet’ten gönderilmesinin nedenleri ile ilgili çeşitli görüşler ağırlık kazanıyor. Bunlardan öne çıkanı Beki’nin yazılarından duyulan rahatsızlıklar olduğu dile getiriliyor. Özellikle Beki’nin Hüseyin Gülerce’ye yönelik eleştirel yazılarının bardağı taşıran damla olduğu öne sürülüyor.

Öte yandan Beki’nin emekli olan Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez’e destek veren yazılarını da bu vedaya neden olduğu ileri sürülüyor.

Beki’nin veda yazısında da görüldüğü gibi Hürriyet’le yollarının ayrılmasında Ertuğrul Özkök’ün bir etkisinin olabileceği değerlendirmesini yapanlar da var.

Akif Beki’nin yazısının sonunda dikkat çeken bölüm şöyleydi:

“Eylül 2013’te başlayan Hürriyet maceramın son günü bugün. Bölüm sonu ya da sezon finali diyelim. Gösteri, sonra da devam ediyor.

Yarısı Radikal, yarısı Hürriyet’te geçen 8 yıldan fazla bir süredir Doğan Grubu’ndaydım.

Bu süre zarfında yönetim katından hiçbir müdahaleyle karşılaşmadım. Hatası sevabıyla yazdıklarım kendi fikrim, kendi seçimlerimdi.

Aydın Bey ve Vuslat Hanım başta olmak üzere, bu deneyimde bana eşlik eden, yardımcı olan, emeği geçen bütün mesai arkadaşlarıma içten teşekkür ederim.

İyi, kötü anılarımız var, bir çift söz de komşum Özkök’e: Gidiyorum ama çok da rahatlama, hemen koyverme, gözüm üstünde.”

 

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu