Medya

Akit gazetesi haber müdürüyle ilgili flaş gelişme

Akit gazetesi Haber Müdürü Murat Alan’ın bir canlı yayında sarf ettiği sözler davalık oluyor.  Murat Alan hakkında, TSK’da görevli komutanlara yönelik sözleri nedeniyle Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından TCK 301. Maddesi gereğince soruşturma başlatıldığı haber veriliyor. Dosyanın yetkisizlik kararı verilerek Küçükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı’na gönderildiği öğrenildi.

MURAT ALAN HAKKINDA SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, “Akit TV’de, Türk Silahlı Kuvvetlerinde (TSK) görev yapan generaller için söylenen yakışıksız sözlerle ilgili” Milli Savunma Bakanlığı (MSB) tarafından bulunulan şikayete ilişkin soruşturma dosyasını, Küçükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığına gönderdi.

Edinilen bilgiye göre, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, şikayet üzerine başlatılan soruşturmada “yetkisizlik” kararı vererek, dosyanın, kanalın merkezinin bulunduğu yerde yetkili olan Küçükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığına gönderilmesini kararlaştırdı.

Milli Savunma Bakanlığı iki gün önce, “1 Haziran 2019’da Akit TV’de yayımlanan bir programda, TSK’de görev yapan generaller için söylenen yakışıksız sözler” ile ilgili Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunulduğunu duyurmuştu.

NE SÖYLEMİŞTİ?

Akit TV ekranlarında Sabri Balanban’ın sunduğu “Ters Kutuplar” adlı programa konuk olan Akit Gazetesi Haber Müdürü Murat Alan “Askerler ve Generaller, Erdoğan’ın arkasında Eşşek gibi saf tutuyorlar” sözleri tepki toplamıştı.

Alan, gazeteci Ali Tarakçı ile tartıştığı sırada, “O hizaya gelmeyen apoletli Generalleriniz hepsi Erdoğan’ın arkasında saf tutuyor. Oynaya oynaya eşşek gibi saf tutacaklar. Bu ülkede demokrasi varsa bunu Ak Parti iktidarı oturttu” diye konuşmuş bu sözler büyük tepkilere neden olmuştu.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu