Medya

Akit gazetesi Mehtap Yılmaz’ın yazılarına neden son verdi?

Akit gazetesi yazarı Mehtap Yılmaz’ın yazılarına son verdi. Olay, Mehtap Yılmaz’ın sosyal medya hesabından yaptığı “Yeniakit Gazetesi, yazılarıma son vermiştir. Bilginize…” mesajıyla ortaya çıkmış oldu. Mehtap Yılmaz’ın Bülent Arınç’ı eleştirdiği yazısı Akit tarafından yayımlanmamıştı. Mehtap Yılmaz Twitter hesabından konuya ilişkin “Kısmet bu kadarmış…” yorumunda bulundu.

BÜLENT ARINÇ YAZISI AYRILIK GETİRDİ

Hatırlanacağı gibi Bülent Arınç, Habertürk’te Veyis Ateş’in sunduğu ‘Akılda Kalan’ programında “Abdullah (Gül) Bey’e reva görülen terbiyesizlikleri affedemem. Gül’ün adaylığı konusu hataydı, önüne geçtim” açıklamasında bulunmuş, Gül’ün kendisine yönelik hakaretlere zamanında cevap vermesi gerektiğini de söylemişti.

Bülent Arınç’ın sözlerine AKP içinden ilk tepki Mehmet Metiner’den geldi. Metiner Star gazetesinde kaleme aldığı yazısında “Otur oturduğun yerde, yeni bir fitneye sebebiyet verme. Reis’in hatırına sana katlanıyoruz. Yoksa defterini dürmesini biliriz. Bence Reis’in müsamahasını da, şansını da fazla zorlama”ifadelerini kullanmıştı.

Metiner’in yazısının ardından bu kez Akit yazarı Mehtap Yılmaz, “Şimdi sana karşı susmamız, Reis’in yani liderimizin gül hatırınadır! Reis’in arkasına saklanıp asabımızı bozma! Yoksa o putlaştırdığın sureti paramparça etmesini çok iyi biliriz!” ifadelerinin yer aldığı yazısının gazetesi tarafından sansürlendiğini duyurdu.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu