GündemMedya

Akit gazetesinin MSM haberini sosyal medyada veriş tarzı tepki çekti

Kadıköy’de Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nin provokasyon amacıyla kundaklanması Türkiye’de infiale neden oldu. Medyanın pekvçok ismi, kundaklama olayını kınadı. Medyada yapılan haberlerde olayın provokasyon koktuğu dile getirildi. Ama Akit gazetesinin sosyal medya hesabında haberi vermek için kullandığı başlık en az provokasyon kadar kınandı. Gazete, sosyal medya hesabından haberi “Peze…k Müjdat’a büyük şok” başlığı ile verdi.

Linke tıklayıp haberin yer aldığı sayfayı girenler bu kez haberin “Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde yangın çıktı” başlığı ile verildiğini gördüler.

blank

Akit’in bilinen bu troll yaklaşımı sosyal medyada sert eleştirilere neden oldu. Gazeteci Nedim Şener; “Hep söylüyorum: Bir kalem ve biraz kağıt ile gazeteci olunmaz. Ahlak ve vicdanı çıkarınca ortaya bu çıkıyor” diyerek Akit’in söz konusu haberini işaret etti.

Müjdat Gezen’in bazı siyasi içerikli konularda haddini aşan ifadeler kullanması tepkilere neden olmuştu. Akit’in bu rövanşist tavrı genel olarak kamuoyunda ve de sosyal medyada kabul görmedi.

 

 

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.
Başa dön tuşu