Medya

Akit TV muhabirine soruşturma

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı Kemal Kılıçdaroğlu hakkında söylenen idam ifadesine soruşturma başlattı

Akit TV’nin “Türk kamuoyu Kılıçdaroğlu gibi bazı isimlerin idam edilmesini bekliyor” şeklinde konuşan muhabiri hakkında tehdit suçundan soruşturma başlatıldığı haber veriliyor. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, canlı yayında, tartışmalı ifade kullanan Akit TV muhabiri Mehmet Özmen  hakkında, ‘tehdit’ suçundan soruşturma başlattı.

KEMAL KILIÇDAROĞLU HAKKINDAKİ SÖZLERİ OLAY OLDU

Mehmet Özmen, dün, müze haline getirilen Ankara Ulucanlar Cezaevi’nde yaptığı canlı yayınlanan programda, bahçede bulunan darağacını göstererek, “Türk kamuoyunun idam edilmesini istediği kişiler var” diye konuştu. Bu kişilerin terör örgütü elebaşı Abdullah Öcalan ve Fetullah Gülen olduğunu söyleyen Mehmet Özmen, bu isimlerin ardından CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun da ismini verdi. Akit TV muhabirinin bu sözleri sosyal medyada da geniş yankı buldu.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Özmen hakkında soruşturma başlattı. Soruşturma ile ilgili başsavcılıktan yapılan açıklamada şöyle denildi:

“19 Mart 2019 tarihinde bazı basın yayın organlarında yer alan Akit TV adlı televizyon kanalı muhabirinin; ‘Türk kamuoyu Kılıçdaroğlu gibi bazı isimlerin idam edilmesini bekliyor’ şeklindeki sözleri üzerine, hakkında TCK 106/1 maddesi uyarınca ‘tehdit’ suçundan soruşturma başlatılmıştır. Kamuoyuna saygı ile duyurulur.”

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu