Televizyon

Akit TV sunucusu ve yöneticileri hakkında soruşturma başlatıldı

Akit TV’de yayımlanan “Gün Başlıyor”un canlı yayınındaki açıklaması nedeniyle programın sunucusu Ahmet Keser ve Akit TV yöneticileri hakkında soruşturma başlatıldığı haber veriliyor.

İFADEYE ÇAĞRILDILAR

Alınan bilgiye göre, Akit TV’de yayınlanan “Gün Başlıyor” programında sunucu Ahmet Keser’in canlı yayın sırasında kullandığı “TSK sivilleri öldürmek için Afrin’e neden gitsin, sivillleri öldürecek olsak Etiler’den Cihangir’den Nişantaşı’ndan başlarız. Bir sürü hain var. TBMM var.” şeklindeki sözler büyük tepki aldı. Ahmet Keser’in kullandığı ifadeler üzerine, iki ayrı suç duyurusunda bulunulduğu öğrenildi.

Küçükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı, konuya ilişkin Türk Ceza Kanunu’nun “halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama” suçundan soruşturma başlattı. Başsavcılık, şüphelileri ifade vermeye çağırdığı bildiriliyor.

Küçükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı’na İYİ Parti İstanbul İl Başkanlığı İl Başkan Yardımcısı avukat Mehmet Fatih Savaş’ın verdiği suç duyurusu dilekçesinde, Akit TV sunucusu Ahmet Keser, Genel Yayın Yönetmeni Bülent Sarıdiken ve Akit TV ve Yeni Akit Gazetesi İmtiyaz Sahibi ve İcra Kurulu Başkanı şüpheli sıfatında yer aldı.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu