Medya

Akit’in Netflix haberine destek veren Akif Beki’den ilginç RTÜK denetimi yorumu

Karar gazetesi yazarı Akif Beki, geçen haftaki Netflix’te eşcinsellik propagandası yapıldığına dair Akit gazetesinin haberine destek vermişti. Beki, Netflix’e RTÜK denetimi kararının ardından yaşanan gelişmeleri bugünkü yazısında değerlendirdi.

Yeni Akit gazetesi, dünyanın en çok kazanan dizi-film platformlarından Netflix’i hedef almıştı. Akit’e destek ise Karar gazetesi yazarı Akif Beki’den gelmişti.

Akif Beki, geçen hafta kaleme aldığı “Netflix, Akit’e hak verdiriyor!” başlıklı yazısında, “Eşcinsellik propagandası diz boyu, hangi dizisini açsanız sansürsüz bir özendirme akıyor, çizgi filmlere kadar bulaştırdılar, nasılsa denetleyen yok, eşcinselliği olağanlaştıran sahneler fütursuzca sergileniyor ‘ dediği kadar var hani Akit’in” ifadelerini kullanmıştı.

Akif Beki ve AKP medyasının Netflix’i hdef almasının ardından internet üzerinden yayın yapan kuruluşlar, RTÜK denetimine alındı.

RTÜK bundan sonra internet üzerindeki denetimini arttıracak. İnternetten TV yayını yapmak isteyenlere 100 bin TL karşılığında lisans verecek. AKP’nin yeni düzenlemesi internetteki yayınları, basın özgürlüğünü boğma girişimi olarak değerlendirildi.

“NE ELEŞTİRİLERİMDEN NE DE NETFLİX ABONELİĞİMDEN VAZGEÇİYORUM”

Akif Beki, geçen haftaki yazısının ardından yaşanan gelişmeleri bugünkü yazısında değerlendirdi.

“O eleştirilerin muhatabı, sıcağı sıcağına soran mecralarda da belirttiğim gibi platformun kendisiydi, RTÜK değil” diyen Beki şunları yazdı:

“Ne eleştirilerimden ne de Netflix aboneliğimden vazgeçiyorum diye açıkça söyledim.

Kamu otoritesinin araya girmesini, hariçten müdahaleyle karışmasını istemeden bu ikisini bir arada yapma imkanı yok mu?

‘Barış akademisyenleri’ bildirisinin içeriğini de eleştirmiştim mesela. Ama yasaklanmasını, imzacılarının işten atılmasını, soruşturma geçirmesini, yargılanıp hapsedilmelerini savunmadım. Aksine, eleştirirken de savcıların göreve çağrılmasına karşı çıktım, şimdi de…

Bilmem anlatabildim mi!”

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu