Medya

AKŞAM’IN BORÇLARI SATIŞI İPTAL ETTİRDİ

Patronları Akşam’ın borçları mı korkuttu! Satışta ilginç detay!

Taraf gazetesi, Cengiz, Limak ve Kolin İnşaat’tan oluşan konsorsiyumum Akşam, SkyTürk360 ve Alem dergisini satın almaktan neden vazgeçtiğini araştırdı.

TMSF ile yapılan pazarlık sonrası Akşam-Sky Türk 360 ve Alem dergisini satın aldığını açıklayan Cengiz, Limak ve Kolin İnşaat’tan oluşan konsorsiyum geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklama ile satın almadan vazgeçtiğini duyurmuştu.

Taraf gazetesinden Hüseyin Özay üçlü konsorsiyumun Akşam ve Sky Türk’ten neden vazgeçtiğiyle ilgili ilginç iddialarda bulundu.
İşte Taraf’taki haberden bir bölüm:

Ekonomi kulislerinde dolaşan bilgilere göre, satış işleminin askıya alınmasında Limak ve Kolin Grupları’nın medya sektörüne girmek istememesi etkili oldu. Kulislerde, satış işleminin askıya alınması ile ilgili konuşulan bilgiler şöyle:

» Limak ve Kolin başından itibaren Akşam’ın alınmasına sıcak bakmadılar. Ancak, konsorsiyum ortaklığı nedeniyle Akşam gazetesinin alımında da yer almak zorunda kaldılar.

» Üç patron, hisse devir işlemi yapılmadan medya şirketinin borçları ve bundan sonraki süreçle ilgili fizibilete yaptı. Yapılan çalışmada, alınacak medya kuruluşlarının milyonlarca dolarlık borcu bulunduğu belirlendi. Bu da, patronları medyadan daha da soğuttu.

» Yönetime ve yazı işlerine karışamayacak olunması da patronların satıştan uzaklaşmasına yol açtı. Yapılan araştırmada, birçok gazete yöneticisinin uzun vadeli sözleşme yaptığı belirlendi. Yani, yeni patronlar gazetede istedikleri değişiklikleri yapamayacaklar. Bu gelişmeler de patronların Akşam satışından vazgeçmelerinde etkili oldu.

Medyafaresi.com

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu