Yaşam

Akustik Ses Yalıtımı Nasıl Yapılması Gerekir?

Ses yalıtım süngeri birçok çeşide ayrılmaktadır sizin kullanım alanınıza bağlı olarak kullanmanız gereken malzeme değişiklik göstermektedir. Bugün sizlere hangi alanda kullanmanız gereken en doğru ürünler hakkında sizlerle birkaç bilgi paylaşacağız. 2020 yılı ile birlikte ses yalıtımı yeni yapılacak binalarda zorunlu hale getirildi bu sebeple yeni yapılacak binalara taşınmanız halinde bu konfora ücret vermeden hissedebileceksiniz. Binaların yapımında mimarlar genellikle belirli testlere tabi olmasıyla birlikte uygun bütçede ürün kullanılsa bile belirli değerleri karşılayacak ses yalıtım ürünleri kullanılması gerekmektedir. Fakat bu durum eski olan binalarda ses yalıtımı yapılamayacağı anlamına gelmiyor. Eski olan dairelerinizde ses yalıtım ürünleri bina yapımında kullanılmamasından dolayı duvarlarınızdan geçip rahatsız edici seslerin bulunduğunuz alanlara gelmesine engel olmak adına duvarlarınızda dilerseniz bariyerli adepan sünger kullanarak yan dairelerden veya üst katlardan rahatsız edici seslerin, rahatsız edici boyutunu kaybetmesini sağlayabilirsiniz. Fakat bildiğiniz üzere bir ses yalıtımı yapıldığında sesi tamamen yok edebilmeniz adına bir kabinin içine girmeniz gerekmektedir aksi taktirde sesi sıfıra indirmeniz mümkün değildir, sıfıra indirildiği taktirde yaşam sürdüremezsiniz o alanda fakat eğer ofislerinizde konuşma sesleri rahatsız edici düzeye ulaşıyorsa ofislerinize telefon görüşme kabini veya toplantı kabinleri temin ederek sesi maksimum düzeyde engelleyebilir rahatlıkla görüşmelerinizi veya toplantılarınızı sağlayabilirsiniz.

Ofislerinizde eğer çağrı merkezleri gibi alanlar mevcutsa müşterileriniz ses kalabalığından personellerinizi duyabilmesi zor olabiliyor veya ortamdaki ses karmaşasını engellemeniz gerekebiliyor bu tür durumlarda masalar arasına akustik seperatör paneller kullanabilirsiniz. Akustik masalar arası seperatör paneller içerisinde yer alan akustik sünger sesi parçalayıp yan alanlara geçişini en aza indirmektedir ve üst katmanında yer alan akustik kumaş sayesinde sizlere uygun bütçe ile hem dekoratif görünüme sahip olmanıza hem ses karmaşasını en aza indirmeniz yardımcı olmaktadır. Seperatör paneller üzerinde bulunan akustik kumaşlar üretiminde kumaşlara sizlere akustik çözüm sunacak hammaddeler eklenmektedir dolayısıyla ürünü temin edeceğinizde akustik kumaş ve akustik ses yalıtım süngeri kullanılmasına dikkat etmeniz gerekmektedir, aksi halde birçok firma taşyünü ve sıradan bir kumaş kullanarak panel üretimi yapmaktadır ürünü temin etmeden önce kullanılan ürünleri kontrol etmeniz gerekmektedir.

Paneller yalnızca çağrı merkezlerinde değil dilerseniz ofislerinizin duvar alanlarına veya tavanlara kanopi panel olarak kullanabilirsiniz. Akustik paneller tek başına duvarlarınızda güzel bir görünüme sahip olması ile birlikte sadece bir tablo olarak görünüm sağlamamaktadır kullanılması halinde sizlere ses yalıtımında katkı sunmaktadır. Turkish Acoustic kendi bünyesince sizlere en doğru ürünleri kullanarak üretim yapmaktadır. Bu sayede tüm dünyaya Avrupa normlarınca en kaliteli ürünleri üretip kullanım sağlamaktadır, geçmiş referansları ve mutlu ayrılan müşterileri amaçlayarak ürünleri müşterilere temin etmektedir.

Spor salonlarınız üst katlarda ve alt veya yan dairelere rahatsız edici sesler ulaşıyorsa ses yalıtımı yapılması gerekmektedir. Spor salonuna ses yalıtımı yapmak istediğinizde ise ses yalıtımı tek bir alana belirli ürünler kullanarak sesin geçişini engelleyemezsiniz, ses tekrar farklı alanlardan geçiş sağlamaktadır. Bu nedenle duvarlarınıza ve tavanınıza adepan sünger taban kısmına titreşim ve sesin geçişin engellemekte büyük katkı sunan akustik şilteyi kullanmanız halinde en doğru bir şekilde ses yalıtımı yapmış olacaksınız aksi halde sesin yoğunluğuna bağlı olarak rahatsız edici sesleri en aza indirmek istemeniz halinde ürünlerini kalınlığını arttırarak daha iyi bir yalıtım yapabilmeniz mümkündür.

Turkish Acoustic olarak tüm ses izolasyon sorunlarınıza kesin ve doğru çözümler sunmaktayız. Yurtiçi ve yurtdışında güçlü ve mutlu referanslarımızla her zaman müşterilerimizin yüzünü güldürmekteyiz. Son derece kaliteli ve yerli ürünlerimizde her zaman müşterilerimizin yanındayız. Ses izolasyon süngeri gayet kaliteli olup kullanımı çok basittir. Sizin isteğinize bağlı olarak da kendinden yapışkanlı hale getirip uygulamasını daha kolay hale getirebilirsiniz.

Kaynak: https://www.piramitsunger.net/akustik-urunler

 

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu