Magazin

Aleyna Tilki’nin iptal olan konseriyle ilgili organizasyon şirketinden açıklama

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) kampüsünde, özel bir okulun organizasyonu ile gerçekleştirilmesi planlanan Aleyna Tilki konseri, sosyal medyadan gelen tepkiler üzerine iptal edildi. Konseri organize eden şirketten konuyla ilgili yazılı açıklama geldi.

İşte, Aleyna Tilki konserini organize eden şirketin konuyla ilgili basın açıklaması:


KAMUOYU BİLGİLENDİRMESİ

Müvekkil BATU SAHNE ORGANİZASYONLARI TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ, 26 Eylül 2019 ile 27 Eylül 2019 tarihlerinde Doğa Koleji Kahramanmaraş Kampüsü ve Kahramanmaraş Sütçü İmam, Üniversitesi’nde Aleyna Tilki konseri için K…. K….. 0…. San. Ve Tic. Ltd. Şti ile aramızda sözleşme imzalamıştır.

Ancak müvekkil şirket tarafından organize edilecek olan Aleyna Tilki konseri hakkında sanatçı Aleyna Tilki’nin kişilik haklarını zedeleyen; yapılan organizasyon ile ilgili olarak küçümseyici ve aşağılayıcı bir takım ifadelerin olduğu haberler yazılı basında yer almış, yine bazı şahıslar tarafından sosyal medyada da konser ile ilgili olumsuz yazılar paylaşılmıştır.

Yukarıda belirttiğimiz hususlar ışığında ilgili üniversite ve okul konser organizasyonunu sözleşmeye aykırı bir şekilde iptal etmiştir.

Uzun yıllardır organizasyon sektöründe faaliyet gösteren ve bir çok başarılı işe imza atmış olan müvekkil şirket yaşanan gelişmeleri üzüntü ile takip etmektedir. Maalesef kadına yönelik şiddetin gün geçtikçe arttığı ülkemizde yazılı basın ve sosyal medya üzerinden sanatçı Aleyna Tilki’ye adeta karalama kampanyası başlatılmış ve şiddetin bir diğer türü olan psikolojik şiddet uygulanmıştır.

Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluş döneminde, kurtuluş mücadelesi ile bağımsızlığını kazanmış medeniyetler doğurmuş kentimizde yaşanan bu hadiselerden dolayı üzüntümüzü tekraren belirterek; her türlü hukuki yollara başvuracağımızı müvekkil şirket adına vekaleten kamuoyuna saygıyla bildiririz.

BATU SAHNE ORGANİZASYONLARI TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ

Vekili

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu