Medya

Ali Eyüboğlu Halk TV’deki kliklerin savaşını yazdı…

Milliyet yazarı Ali Eyüboğlu geçtiğimiz günlerde işten çıkarmalarla tavan yapan Halk TV'deki krizi yazdı.

CHP’ye yakınlığıyla bilinen Halk TV’de işten çıkarmalar kanalda farklı klikler arasında mücadele yaşandığını ortaya çıkarmışa benziyor. Hatırlanacağı gibi Halk TV’de çalışan Lale Özan Arslan, Semra Topçu, Rahmi Aygün, Barış Yarkadaş, Atakan Gültekin ve Gökhan Demirel’in işlerine geçtiğimiz günlerde son verilmişti.

“HALK TV’DE NELER OLUYOR?”

Kanalda program yapan Uğur Dündar 6 aydır para almadan yaptığı programı bundan böyle yapmayacağını duyurmuş ve işi bıraktığını açıklamıştı.

Milliyet gazetesi yazarı Ali Eyüboğlu, bugünkü “Halk TV’de neler oluyor?” başlıklı yazısında kanalda arka planda kalan mücadeleyi deşifre etmeye çalıştı.

Ali Eyüboğlu, kanalın genel müdürü Şaban Sevinç’i iki kez telefonla aradığını ama Sevinç’in kendisine dönmediğini aktardı. Eyüboğlu, “Halk TV Genel Müdürü Şaban Sevinç’i iki kez aradım, açmadı. ‘Halk TV’de neler oluyor?’ diye mesaj attım, yanıtı, “Selamlar” oldu. Sevinç, konuşmayınca konuşanları buldum. Yaptığım bir dizi telefon görüşmesinden Arslan’ın ‘Derin işler’ dediği operasyona dair şu bilgileri aldım.” diye yazdı.

İşte Ali Eyüboğlu’nun yazısında Halk TV’deki klikler arası çekişmeyle ilgili aktardığı detaylar:

 


Halk TV, aralarında organik bir bağ olmasa da CHP’ye yakın bir kanal. Halk TV epeydir, CHP yönetimini değil, parti içi muhalefeti destekler çizgideydi.
Muharrem İnce’ye ve CHP’de genel kurul isteyen imza kampanyasına açık destek veren kanalın Abdullah Gül’ün adaylığına muhalefeti, Şaban Sevinç’le Tuncay Özkan arasındaki tartışma, CHP yönetimiyle ipleri iyice gerdi.

Aslı Baykal ne dedi? 
Kurulmasına Deniz Baykal’ın öncülük ettiği Halk TV’nin Yönetim Kurulu’na kızı Aslı Baykal girdi. Baykal, 18 Mart’ta katıldığı ilk toplantıda kanal yöneticilerine, gelen baskılardan yorulduğunu, bu nedenle CHP Genel Merkezi’ni kızdıran yayınlara son vermelerini söyledi.
Baykal’ın istediği değişiklik olmayınca da kanalda ‘gençleştirme operasyonu’ başladı. İşten çıkarılmalara gerekçe olarak da kanalın reytinglerinin düşmesi gösterildi.
Ekibi çıkarılan Sevinç’e de sıra gelir mi? Yerine Ankara’nın tanınmış gazetecilerinden biri gelir mi?
Bekleyip göreceğiz Halk TV’deki ‘Derin İşler’in nasıl sonuçlanacağını…

Yazının tamamını okumak için TIKLAYIN

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu