Magazin

Ali Eyüboğlu şov ve sanat camiasına seslendi: Beyonce’dan “duruş” öğrenin’

Dünyaca ünlü popçu Beyonce’un ABD’deki polislerin sudan sebeplerle öldürdükleri siyahilerle ilgili ortaya koyduğu duruş tüm dünyada takdir topladı. Milliyet yazarı Ali Eyüboğlu ise bugünkü yazısında bizdeki sanatçıların terör eylemlerinde hayatlarını kaybeden vatandaşlarımız ve güvenlik güçlerimiz için aynı hassasiyeti neden göstermediklerini sordu.

“Beyonce’a bakın ‘duruş’ öğrenin!” başlıklı yazısında Ali Eyüboğlu, tabir yerindeyse taşı gediğine koydu.

Destekten TR

İşte, Ali Eyüboğlu’nun kaleme aldığı ülkemizde kimi yaşanan olaylara karşı şov ve sanat dünyamızın duyarsızlığı adeta afişe eden o anlamlı yazısı…

Destekten TR

****************   ******************

Destekten TR

Polislerin sudan sebeplerle siyahi insanları vurup öldürdüğü Amerika’nın Teksas eyaletine bağlı Dallas’ta bu kez tersi oldu. 25 yaşındaki eski bir asker Micah Johnson, polis şiddetinin protesto edildiği yürüyüş sırasında çatıya gizlenip polislere ateş etti. Saldırgan hayatını kaybetmeden 5 kişiyi öldürdü, 7’si polis 9 kişiyi yaraladı.

Amerika’nın ünlü yıldızlarından Beyonce, önceki gün İskoçya’nın Glasgow şehrinde sahne aldı.

Beyonce, sahneye çıkmadan önce ne yaptı biliyor musunuz?

Şarkıcı, kendisini dinlemeye gelenlerden ABD’de polislerin öldürdüğü Alton Sterling ve Philando Castile adlı siyahiler için sessiz saygı duruşunda bulunmalarını istedi.

İnternet sitesinde konu hakkında bir mektup yazan şarkıcı, saygı duruşuyla yetinmeyip, Amerika’da polisin öldürdüğü siyahilerin listesini de barkovizyondan yayınlayarak duyarlılığını gösterdi.

Amerikalı şarkıcının İspanya’da yaptığı bana sevgili Levent İnanır’ın dilimize kazandırdığı ‘sanatçı duruşu’nu hatırlattı.

Beyonce, konser verdiği İskoçya’da ABD’de polisin öldürdüğü siyahiler için saygı duruşu isteyecek kadar duyarlılık gösterirken, bizimkilerin terör yüzünden kaybettiğimiz onca can, erkeklerin öldürdüğü onca kadın için bu hassasiyeti göstermemesine ne demeli?

Yazının tamamı için tıklayın:

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Fiyatuygun.com TR