Magazin

Ali Eyüboğlu, Tuğba Ekinci konusunda Habertürk TV’yi bombaladı

Tuğba Ekinci’nin, Habertürk TV’de M. Akif Ersoy’un moderatörlüğünü yaptığı programdaki szölerin yansımaları devam ediyor. Ekinci’nin canlı yayında  “Türk erkeği sevdiği kadına el kaldırır. Ben ilişkilerin tatlı-sert olmasından yanayım” sözleri sosyal medyada gündem olmuştu. Milliyet yazarı Ali Eyüboğlu da Ekincinin sözlerini köşesine taşıdı.

ALİ EYÜBOĞLU HABERTÜRK TV’Yİ SERT ELEŞTİRİ

Kadına şiddet gibi bir konuda Tuğba Ekinci’nin bir Tv programına konuk alınmasını kıyasıya eleştiren Milliyet yazarı Ali Eyüboğlu, “Maalesef ülkemiz televizyoncuları arasında hâlâ, reyting için her şeyi mubah sayanlar var. ” ifadesini kullanması dikkatlerden kaçmadı.

Eyüboğlu, yazısında Tuğnba Ekinci’nin ünlülerle polemiğe girerek dikkat çekmeye çalışan biri olduğunu yazdı.

Milliyet’in popüler kültür yazarı Ali Eyüboğlu’nun, “Şiddeti destekleyeni ekrana çıkaran kafa” başlıklı yazısı şöyle:


“Her konuda yorum yapanlar var, tarih profesörü ama televizyonda sanki 40 yılını terörle mücadeleyle geçirmiş gibi ahkam kesiyor.”

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 30 Ekim 2018’de söyledi bunu.

Kasım ayına geldik, durum değişti mi?

Hayır…

Alice’yi takip edenler bilir, sıkça dile getirdiğim bir konudur bu…

Tartışma programları, izleyicilerin ne söyleyeceğini ezberlediği kadrolu konuklar, uzmanlık alanı olmayan konularda ahkam kesenler, siyasetçileri aratmayan akademisyenlerle dolu. Sırf reyting getirsin, program sosyal medyada konuşulsun diye ekranlara çıkarılanlar da var…

Habertürk TV’de moderatörlüğünü Mehmet Akif Ersoy’un yaptığı programda konu Ahmet Kural’ın Sıla’ya şiddet uygulamasıydı ve konuklarından biri Tuğba Ekinci’ydi.

Ekinci, ilişki gurusu mu?

Hayır.

Belli bir konuda kanaat önderi mi?

Değil…

Ekinci, şarkıcılığın yanı sıra ünlülerle girdiği polemiklerle gündem oluşturmaya, bir şekilde dikkat çekmeye çalışan biri.

Sıla’nın, kendisini darp ettiği gerekçesiyle Ahmet Kural’dan şikayetçi olmasını fırsat bilip, şöyle bir paylaşım yaptı:

“Küçük çocuk gibi sizin kadar güçlü bir bayana, ses sanatçısına bu şikayeti yakıştıramadım.”

Bu sayede Habertürk TV’ye çıkan Ekinci, benzer düşüncelerini “Nedir Ne Değildir” programında dile getirince Twitter’da yine TT oldu.

Gayesi dikkat çekmek ve konuşulmak olan Ekinci, hedefine ulaştı.

Peki, Ekinci’nin sosyal medyada dile getirdiği, “Türk erkeği sevdiği kadına el kaldırır. Bayanların erkeklerin üstüne çok gitmemesi lazım, erkektir sonuçta” sözlerini ekran karşısındaki milyonlara izletenlerin amacı ne olabilir?

Programı konuşturmak ve reyting mi?

Olmaz olsun öyle reyting!

Maalesef ülkemiz televizyoncuları arasında hâlâ, reyting için her şeyi mubah sayanlar var.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu