Gündem

Ali Koç: Sandık güvenliği konusunda endişem var!

Fenerbahçe Spor Kulübü’nde yarın yapılacak başkanlık seçimi öncesinde Ali Koç’tan çok konuşulacak açıklamalar..  Ali Koç, Lig Radyo’da Genel Yayın Yönetmeni Mehmet Ayan’ın sorularını cevapladı. Koç, kongreye saatler kala önemli açıklamaların altına imza attı.

Ali Koç, yarın yapılacak kongre ve Pazar günü yapılacak seçimlerde sandık güvenliği konusunda endişelerinin sürdüğünü ifade etti.Ali Koç ‘bu endişelerimizi gidermek mümkündü ama başkanımız merak etmesinler dedi. Güvenmek zorundayız artık’ şeklinde konuştu.

İşte, Ali Koç’un Lig Radyo’ya verdiği röportajda öne çıkan bölümler:

Niçin Adayım?

Fenerbahçe ve Türk sporuna katkıda bulunmak için adayım. Fenerbahçe başkanlığı bir ihtiyaç değildir. Hayalimdir, sevdamdır.

Önce barış mı, başarı mı?

Barış olmadan başarı olmaz. Fenerbahçe’nin en büyük gücü taraftar bütünlüğü ve aidiyet duygusu…

“3 Temmuz, Kırmızı Çizgimizdir”

Süreç her F.Bahçe’li için Kırmızı Çizgi’dir. Ali bey, Aziz bey meselesi değildir bu! Kim seçilirse seçilsin çalışmalarını sürdürecektir. Seçilemesek de takip edeceğiz süreci. O dönemde ben ve yönetimimiz elimizden geleni yaptık. Maddi manevi anlamda kadromuz dağılmasın diye çabaladık. Şampiyonluğu yarım puanla kaçırdığımız o sezon F.Bahçe Spor Kulübü’nün tüm branşlarda gösterdiği performans başarılıdır.

3 Temmuz’dan bu yana katkılar…

Defalarca 3 Temmuz’dan bu yana kim ne kadar katkı yaptıysa açalım defterleri görelim dedim. Bunu yapmıyorlar. Tek taraflı olarak yaptığım katkıları anlatmam F.Bahçe terbiyesine sığmaz! Bize böyle bir Fenerbahçelilik öğretilmedi.

Mali Yapı…

İstikrarlı vizyon ve yatırımlar önemlidir. Fenerbahçe’nin en heybetli dönemleri bir olduğu dönemler. Fenerbahçe’nin en büyük gücü, en büyük avantajı taraftarı ve eşi benzeri görülmemiş birlik duygusudur. Mali yapı önemlidir. Gelirlerin artması, giderlerin azalması gerekiyor.Kimsenin elinde sihirli değnek yok. Taraftarımızın da yapacağı önemli şeyler var. Biz bu işin içinden birlikte çıkacağız!

Fenerbahçe Satılabilir mi?

Sportif A.Ş Hisselerini satmak F.Bahçe’ye en büyük ihanet olur. Bu camianın bu ekonomik sıkıntının içinden çıkma gücü vardır. Yeter ki o potansiyeli açığa çıkaralım. İçeriye bir para koyacağız; onun şeklini tartışacağız. Benim tercihim sermaye artışı. Koyacağımız para altını çizerek söylüyorum HİBE’dir. Kulübün ihtiyaçları nasılsa o yönde kullanacağız.

Futbol dışındaki branşlar

Aziz Yıldırım, sadece Fenerbahçe için değil, Türk Sporu için çok değerli ve başarılı bir başkandır; bizim efsane başkanımızdır.

Yerli hoca varsa adres AYKUT KOCAMAN….

Daha önce de belirttim. İngiltere’de kurulu bir spor IK şirketiyle çalışma yaptık. Yaptığımız çalışmalarda belirlediğimiz hocalardan 5 tanesi takım buldu bile. Araştırmalarımız sürüyor. Sportif Direktörümüzü seçildiğimiz takdirde bayrama kadar açıklarız. O araştırmada 1 de Türk teknik direktör adı öne çıktı. Ancak biz yerli hocayla çalışacaksak Aykut Kocaman ile devam ederiz.

Arazi satışı olabilir…

400 milyon euro borcumuz olduğunu bildiriyor başkanımız. Size de 329 milyon dolarlık tapumuz var açıklaması yapmıştı. Tesislerin değil ama aldığımız arazilerin satışı ve bu noktada borç eritme düşünülebilir. Her sene sürekli faiz ödüyoruz. Loca, kombine, yayın gelirlerimiz kulübe girmeden bankalara gidiyor. Hisseler rehin altında, bütün taşınmazlar ipotek! Böyle bir lüksümüz varsa değerlendirilebilir elbette.

“2 şampiyonluk gerideyiz…”

İlk defa yıllar sonra rakibimizden 2 şampiyonluk geride kaldık. Öncelikli hedefimiz bunu kapatmak. Basketbolda Doğuş Grubu’nun çekileceği bildiriliyor. Gerekli desteği sağlayacağız. Coach’ın son maçtaki haklı serzenişe taraftarımız karşılığını verecektir. Ondan Allah razı olsun, bize yaşamadığımız başarıyı yaşattı!

Yönetime 4 kadın…

Gerek 3 Temmuz sürecinde gerek sonrasında Fenerbahçe ve Kadın temalarının birbirleri için ne anlama geldiğini herkes biliyor. Fenerbahçe’ye kadın eli değecek. Yönetim kurulumuza 4 kadın almayı planlıyoruz. Umarım da öyle olacak. Sadece yönetimde değil, profesyonel kadroda da kadınları göreceksiniz.

“Sandıklarla ilgili endişem bitmedi…”

Sandıklarla ilgili bazı endişelerim var. Gidermek mümkündü ama başkan merak etmesinler dedi. Güvenmek zorundayız artık. Kongre üyelerimize sesleniyorum, hem ilk hem ikinci gün de orada olsunlar. Yığılma, uzun kuyruk olacaktır. Sonuna kadar sabretsinler.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu