Televizyon

ALİ SUNAL İLE YUNUS GÜNCE MAHKEMELİK

Ali Sunal ile Yunus Günce arasında Twitter’dan başlayan söz düellosu mahkemeye taşındı. Ali Sunal, Yunuz Günce’yi Twitterda yazdığı ” ‘Kendisini oldukça yeteneksiz ve bir o kadar da sevimsiz buluyorum’ ifadesinden dolayı mahkemeye verdiği haber veriliyor.

Yunus Günce’nin konu ile ilgili açıklaması şöyle:

“Ali Sunal beni gerçekten mahkemeye vermiş. ‘Kendisini oldukça yeteneksiz ve bir o kadar da sevimsiz buluyorum’ yazdığım için. ‘Eleştiri sınırlarını aşan hakaret’ olduğu gerekçesiyle. Ali beyin beni mahkemeye verme hakkına elbette saygı duyarım.

Burası özgür bir ülke. Zaten süreç de gayet normal işliyor. Avukatımla gittim ve Gayrettepe Emniyet Amirliği’nde, cinayet büroya ifademi verdim. ‘Ben seyirci olarak yaptım’ dedim bu eleştiriyi. ‘Kelimelerimi özenle seçtim’ dedim. ‘Ben her ay tv izlemek için dijital platformlara 450 tl para ödeyen bir müşteriyim’ dedim.

Öte yandan bir insanın böyle bir eleştiriye dayanamaması, bununla başedemiyor olması, bununla yaşayamıyor olması, bunu hazmedemiyor olması çok üzdü beni. Ben yapmazdım. Çünkü ben tv’ye çıkan, sahneye çıkan, kısacası ‘görsel’ bir iş yapan biriyim. Her ‘göründüğümde’, bu riski, eleştirilme riskini zaten alıyorum. İşimin bir parçası da bu. Bu yüzden bu işi yapanlar iyi para kazanıyor. Paranın bir kısmı, buna benzer eleştirilerle başedebilsin kişi diye veriliyor. Eğer bunlarla baş edemeseydim, maden işçisi olurdum. Çalışırken beni kimse göremezdi. Görülmeyen, eleştirilmez de!

Elbette bu benim fikrim. Zira benim gayet kompleksiz bir hayatım var. Hayatımı da ‘ünlü ünlü’ yaşamıyorum. Çünkü hep şunu söylüyorum: KOMPLEKS İNSANA TEK BİR ŞEY KAZANDIRIR: KOMPLEKS!

Not: Ali bey merak da etmesin lütfen, ifadem de ‘uzlaşmak istiyorum’ dedim. Ama özür filan dilemem.”

Etiketler

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı