Magazin

Alina Boz ve Leyla Tanlar’ın Endemol’e açtıkları dava sonuçlandı

Ünlü genç oyuncular Alina Boz ile Leyla Tanlar’ın, rol aldıkları “Paramparça” adlı dizideki oyunculuk ücretlerini alamadıkları gerekçesiyle Endemol Medya şirketine açtıkları dava sonuçlandı. İki oyuncunun da açtıkları davayı kazandıkları haber veriliyor.

Hürriyet gazetesinden Özge Eğrikar’ın haberine göre 3 yıl önce dava açan oyunculardan Alina Boz 15 bölümlük ücretini alamadığını belirterek toplamda 150 bin lira oyunculuk ücreti ile 10 bin lira manevi tazminat talep etti.

Leyla Tanlar da diziden 3 bölümlük oyunculuk ücretini alamadığını, 30 bin lira alacak ve 6 bin lira tazminat davası açtı. Mahkeme, 144 bin 900 liralık maddi tazminatın 3 yıllık faiziyle Endemol Medya’dan alınıp Alina Boz’a verilmesine hükmetti. Leyla Tanlar’ın da 3 bölümlük alacak davasını kabul eden mahkeme, 30 bin lira telif ücreti ile 6 bin liralık tazminatın faiziyle Endemol Medya’dan tahsiline karar verdi.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu