Magazin

“ALLAHU EKBER” DİYE SÖZE BAŞLAYAN BÜLENT ERSOY YAZISINDA KİMLERE SİTEM ETTİ?

Bülent Ersoy, yazarlığa da başladı. Show TV’de İzzet Yıldızhan’la başladığı şov programına kendi başına devam eden Bülent Ersoy gastee.com’da yazarlık yapıyor.

İlk yazısında ağırlıklı olarak Adnan Şenses’in sağlık durumuyla ilgili ortalığa yalan yanlış bilgiler yayanlara yer veren Ersoy’un “Ölümle Alay Etmek!” başlıklı yazısı:

Allahu ekber… Evet, sevgili dostlar “her canlı ölümü tadacaktır.” Buna sizler ve bizler karar veremeyiz efendim… Benim aklımı başımdan aldı bazıları… Neymiş efendim Adnan Şenses ölmüş… Oturduğum yerden nasıl fırladığımı bilmiyorum… Canım Adnan’ım ölmüş öyle mi? Aklım başımdan gitti… İnanın Pazar günkü programı zar zor bitirdim. Konsept icabı bide eğlendik, güldük. Söyledik. Gerçi sanatçının kaderidir bu. Annesi, babası ölse vazifesi varsa çıkar sahneye, şarkılarını söyler… Program bitti ve atladığım gibi hastaneye koştum… Adnan’ımla şöyle doya doya bir muhabbet ettim. Nasıl bir yalandır bu… Adnan’ım evet hasta, sıkıntıları var, bomba gibi değil ama gayet güzel konuşuyor, derdini anlatıyor, gülüyor da yeri gelince… Bir hayli oturdum derdini dinledim… Ne olur yahu böyle, bir adım öne çıkayım, haberi ben vereyim diye ki siz gazeteci misiniz be kardeşim? Bırakın adamlar, gazeteciler işini yapar… Hep kızarlar ya gazetecilere yalan yanlış yazıyorlar diye, merak etmeyiniz ellerine bir telefon alan, küçük bir bilgisayar alan tam teşkilatlı gazeteci olmuş… Ben yanına gittiğimde aile zaten üzgün, bu haberlerle de yorulmuşalardı. Ne geçer elinize böyle yalan yanlış bilgilerle… Ne kazandınız Allah rızası için?

Ölümle alay etmek kadar, Allah’a karşı çıkmak gibi bir şey bu… O kararı, yanına alma kararını o yüce rabbim verir beyler… Bilip bilmeden ölümü ağzınıza almayın. Ha ölüm hiç aklınızdan çıkmasın amma başka birinin ölümü ile ilgili olup olmadık haberler yaymayın…

Pazar günü program sonrası bir takım sözler sarf edildi. Balık Ayhan ile alakalı. Benimle ilgili kızgınlığı varmış… Olsun, ne yapayım? Ben işini doru yapanları alkışlarım, savsata yapanlara da haddini bildiririm… Valla Balık Ayhan geldi, gerektiği şekilde ağırlandı ve o da elimi öpüp, istediğim gibi, kendine has programını yaptı ve gitti. Güzeldi de program… Bana misafir olanlar, bana küs te olsalar hiç fark etmez benim başımın üzerinde yerleri vardır.

Biz sanatçılar af etmesini bilen olmalıyız… Kincilikle bir yere gelemezsiniz. O anda üzülmüş, konuşmuş… Sonrası önemli… Sevmeyi bilmeyen, bırakın sanatçı olmayı insan bile olamaz… Ben herkesi seviyorum. Benim canımı yakanları bile sevmişimdir…

Pazar günü bu mecrada yazdığımı söyledim bütün sevenlerime… Haddim değil elbet yazarlık gibi bir ukalalığımda yok. Ben kendi bilgi, görgü ve yaşadıklarımla alakalı sizlerle bu köşede paylaşmak için varım. Ne iyi ettim de yazı yazmaya başladım vallahi…

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu