GündemManşetMedya

Alman Komedyen Böhmermann Der Spiegel’in kapağında

Almanların ünlü dergisi Der Spiegel, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a hakaret eden komedyen  Jan Böhmermann’ı kapak yaptı. Der Spiegel’in başlığı ise: “Erdoğan şiiri krizi: kötü, daha kötü” şeklindeydi.

Alman Der Spiegel Dergisi, çokacak olan  son sayısında Almanya ile Türkiye arasındaki şiir krizini kapağına taşıdı.

Almanların ünlü dergisi, kapağında, ZDF’de yayımlanan “Neo Magazin Royale” adlı programda Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a hakaret içeren şiiri okuyan mizahçı Jan Böhmermann’ın fotoğrafını kullandı.

Kapakta ilginç bir grafik tasarımın yapıldığı görselde Böhmermann’ın kafası Türk bayrağındaki hilalin ortasına yerleştirildi. Derginin kapağında ayrıca,”Böse, böser, Böhmermann- Kötü, daha kötü, Böhmermann” ifadesinin kullanılması dikkat çekti.

MERKEL BÖHMERMANN’IN YARGILANMASINA İZİN VERDİ

Dergi, alt başlıkta ise,”ZDF-Skandal, Staatsaffaere, persönliche Tragödie- ZDF Skandalı, Devlet meselesi, Kişisel trajedi” ifadelerine yer verdi.

Hatırlanacağı gibi Türkiye, komedyen Jan Böhmermann’ın Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yönelik okuduğu hakaret içerikli şiir nedeniyle yargılanmasına izin verilmesi için Almanya’ya resmi başvuru yapmıştı. Almanya’da Başbakanlık, Dışişleri, İçişleri ve Adalet Bakanlığı’ndan uzmanların oluşturduğu bir komisyon konuyu pazartesi gününden beri görüşüyordu.

Almanya Başbakanı Angela Merkel, 15 Nisan Cuma günü öğle saatlerinde, ZDF’de yayımlanan “Neo Magazin Royale” adlı programda Cumhurbaşkanı Erdoğan’a hakaret içeren şiiri okuyan Böhmermann’ın yargılanmasına Alman hükümeti olarak izin verdiklerini açıkladı.

ÖMER ÇELİK: OLUMLU KARŞILIYORUZ

Karar Türkiye’de olumlu karşılandı. AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik yaptığı açıklamada Merkel’in kararını olumlu bulduklarını karşıladıklarını anlattı. Çelik dünyanın her yerinde devlet adamlarının eleştirilebileceğini ama Alman komedyenin yaptığının eleştiri değil doğrudan hakaret olduğunu vurguladı.

 

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Fiyatuygun.com TR